تمدید شش ماهه وضعیت اضطراری در فرانسه

تمدید شش ماهه وضعیت اضطراری در فرانسه
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سنای فرانسه چهارشنبه شب با تمدید شش ماهه وضعیت اضطراری در کشور موافقت کرد.

آگهی

سنای فرانسه چهارشنبه شب با تمدید شش ماهه وضعیت اضطراری در کشور موافقت کرد. مجلس ملی فرانسه نیز پیش تر این لایحه را با اکثریت قاطع آرا تصویب کرده بود.

با این وجود با توجه به اینکه سنا تغییراتی را در مصوبه مجلس ملی اعمال کرده است، متن نهایی قانون روز پنجشنبه پس از تشکیل کمیسیون مشترک دو مجلس تصویب خواهد شد.

اگرچه اغلب نمایندگان و گروههای سیاسی تمدید وضعیت اضطراری را برای حفاظت از شهروندان فرانسه لازم می دانند، اما مخالفان دولت به ویژه احزاب چپ افراطی آن را بیهوده و محدود کننده آزادی های مدنی می خوانند.

در مقابل فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه خطر قربانی شدن آزادی های قانونی را رد کرد و گفت که وضعیت اضطراری با آزادی ناسازگار نیست. وی گفت: «من هرگز تا پایان دوره ریاست جمهوری ام به وضعیت اضطراری به عنوان سدی بر سر راه حکومت قانون نخواهم نگریست.»

با برقراری وضعیت اضطراری نیروهای امنیتی می توانند از برخی آزادی های قانونی جلوگیری کنند. از این جمله می توان به محدودیت برگزاری تجمعات و بازرسی شبانه از منازل اشاره کرد.

در پی حمله نیس فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه نیروهای دهها هزار نیروی ذخیره پلیس و ژاندارمری را فراخواند.

همزمان فرمانداری پاریس اعلام کرد که برنامه های عمومی تابستانی به دلیل نگرانی های امنیتی لغو می شوند. با این وجود برخی از برنامه ها از جمله ساحل مصنوعی در کنار رود سن تحت تدابیر امنیتی برگزار خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جامعه مسلمانان فرانسه نگران رشد اسلام هراسی است

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت