درخواست ضمنی اردوغان از آمریکا برای استرداد گولن

درخواست ضمنی اردوغان از آمریکا برای استرداد گولن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه در گردهمایی هوادارانش در استانبول به طور ضمنی از آمریکا خواست با استرداد فتح الله گولن، مخالف دولت ترکیه که در آمریکا ساکن است، موافقت…

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه در گردهمایی هوادارانش در استانبول به طور ضمنی از آمریکا خواست با استرداد فتح الله گولن، مخالف دولت ترکیه که در آمریکا ساکن است، موافقت کند.

آگهی

به دنبال کودتای نافرجام جمعه شب در ترکیه، مقامات این کشور انگشت اتهام را به سوی فتح الله گولن نشانه رفته اند.

رئیس جمهوری ترکیه در برابر طرفدارانش که شعار اجرای حکم اعدام برای گردانندگان کودتا سر می دادند، از احتمال طرح و بحث پیرامون این موضوع در پارلمان ترکیه خبر داد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: «به شما هشدار داده بودم که این افراد در تلاش برای کودتا هستند، اما شما توجه نکردید. امروز پس از این کودتا یک بار دیگر تکرار می کنم. این فرد ساکن پنسیلوانیا را به ما تحویل دهید. اگر ما شرکای راهبردی یکدیگر هستیم، اگر شرکای نمونه یکدیگر هستیم، لطفا با درخواست ما موافقت کنید. روی سخن من با آمریکا است. هر وقت شما درخواست استرداد فردی به عنوان تروریست را از ما داشتید، ما آن را تحویل دادیم. اکنون نوبت شما است تا این فرد را که در لیست ترور ما قرار گرفته است تحویل دهید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گولن: بعید نیست کودتای ترکیه نمایشی باشد

اردوغان: مذاکرات ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا در حال احتضار است

اقتصاد «آشفته» ترکیه؛ فقر چقدر جدی است؟