نخست وزیر ترکیه: خواهان روابط خوب با سوریه هستیم

نخست وزیر ترکیه: خواهان روابط خوب با سوریه هستیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سخنان روز چهارشنبه نخست وزیر ترکیه گویای چرخش در سیاست خارجی این کشور است.

آگهی

سخنان روز چهارشنبه نخست وزیر ترکیه گویای چرخش در سیاست خارجی این کشور است. بن علی ییلدریم، نخست وزیر می گوید که خواهان روابط خوب با سوریه است. با این حال ترکیه می گوید رویکردش نسبت به بشار اسد تغییری نکرده است.

نخست وزیر ترکیه با اشاره به اینکه روابط خوب با عراق و سوریه برای ثبات منطقه و مقابله با تروریسم ضروری است افزود: «ما دایره دوستانمان را چه در داخل و چه خارج از کشور گسترش خواهیم داد. ما این کار را از خارج آغاز کرده ایم. ما روابط مان را با اسرائیل عادی کرده ایم اما نه هنوز با سوریه. اما مطمئن هستم که ما به روابط عادی با سوریه که به آن نیاز داریم، باز خواهیم گشت.»

ترکیه در سالهای اخیر روابط پر تنشی با سوریه، عراق و روسیه داشته است و در جریان جنگ داخلی سالهای اخیر در سوریه به حمایت از مخالفان بشار اسد پرداخت. سیاست های ترکیه در سالهای اخیر این کشور را منزوی کرده است و نخست وزیر جدید این کشور که در ماه مه روی کار آمده بارها تاکید کرده که ترکیه باید به دوستانش بیافزاید.

بی ثباتی در منطقه، افزایش حملات تروریستی در ترکیه و بیش از ۲ میلیون پناهجوی سوری که به این کشور آمده اند مشکلات پیچیده ای در سالهای اخیر برای ترکیه ایجاد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری بیش از ۳۰۰ نفر در ترکیه به ظن ارتباط با گروه داعش

قلیچداراوغلو در جستجوی آرای ملی‌گرایان؛ «پیروزی اردوغان یعنی ۱۰ میلیون پناهنده دیگر»

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا