دستکم ۹ مجروح در آخرین روز از فستیوال گاوبازی در اسپانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دستکم ۹ مجروح در آخرین روز از فستیوال گاوبازی در اسپانیا

مقام های رسمی پزشکی اسپانیا می گویند در جریان آخرین روز از فستیوال گاوبازی امسال در این کشور دستکم ۹ نفر مجروح شده اند که جراحت هیچ یک جدی نیست اما ۸ تن از این افراد برای مداوا به بیمارستان منتقل شده اند.

فستیوال ۹ روزه «سن فرمین» در حالی به پایان می رسد که تعداد مجروحان نسبت به سالهای قبل بیشتر بوده است. در جشنواره امسال همچنین ۱۵ مرد به جرم تجاوز و آزار جنسی دستگیر شدند.

همزمان با برپایی این فستیوال، گروهی از مردم این شهر با همراهی انجمن حقوق حیوانات و گروه حفاظت از حیوانات اسپانیا ضمن تجمع نسبت به برپایی آن اعتراض کردند.

«سن فرمین» نام فستیوالی تاریخی است که از سال ۱۵۹۱ میلادی بطور سالانه در شهر پامپلونا در اسپانیا برگزار می شود. در این فستیوال گاوهای خشمگین در کوچه های باریک شهر رها می شوند.

به گفته مقام های شهر پامپلونا در فستیوال امسال بیش از هزار نفر شرکت داشته اند.

این فستیوال از سال ۱۹۲۶ میلادی و در پی انتشار رمان ارنست همینگوی با عنوان «خورشید همچنان می دمد» شهرت بیشتری یافته و گردشگران بیشماری هر ساله برای تماشای آن به شهر پامپلونا سفر می کنند.

این کتاب داستان سفر گروهی آمریکایی و بریتانیایی مقیم فرانسه است که برای دیدن فستیوال گاوبازی پامپلونا به اسپانیا سفر می کنند.