آگهی

دستکم ۹ مجروح در آخرین روز از فستیوال گاوبازی در اسپانیا

دستکم ۹ مجروح در آخرین روز از فستیوال گاوبازی در اسپانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقام های رسمی پزشکی اسپانیا می گویند در جریان آخرین روز از فستیوال گاوبازی امسال در این کشور دستکم ۹ نفر مجروح شده اند که جراحت هیچ یک جدی نیست اما ۸ تن از این افراد برای مداوا به بیمارستان منتقل شده…

مقام های رسمی پزشکی اسپانیا می گویند در جریان آخرین روز از فستیوال گاوبازی امسال در این کشور دستکم ۹ نفر مجروح شده اند که جراحت هیچ یک جدی نیست اما ۸ تن از این افراد برای مداوا به بیمارستان منتقل شده اند.

آگهی

فستیوال ۹ روزه «سن فرمین» در حالی به پایان می رسد که تعداد مجروحان نسبت به سالهای قبل بیشتر بوده است. در جشنواره امسال همچنین ۱۵ مرد به جرم تجاوز و آزار جنسی دستگیر شدند.

همزمان با برپایی این فستیوال، گروهی از مردم این شهر با همراهی انجمن حقوق حیوانات و گروه حفاظت از حیوانات اسپانیا ضمن تجمع نسبت به برپایی آن اعتراض کردند.

«سن فرمین» نام فستیوالی تاریخی است که از سال ۱۵۹۱ میلادی بطور سالانه در شهر پامپلونا در اسپانیا برگزار می شود. در این فستیوال گاوهای خشمگین در کوچه های باریک شهر رها می شوند.

به گفته مقام های شهر پامپلونا در فستیوال امسال بیش از هزار نفر شرکت داشته اند.

این فستیوال از سال ۱۹۲۶ میلادی و در پی انتشار رمان ارنست همینگوی با عنوان «خورشید همچنان می دمد» شهرت بیشتری یافته و گردشگران بیشماری هر ساله برای تماشای آن به شهر پامپلونا سفر می کنند.

این کتاب داستان سفر گروهی آمریکایی و بریتانیایی مقیم فرانسه است که برای دیدن فستیوال گاوبازی پامپلونا به اسپانیا سفر می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد

هزاران تن از ساکنان کاتالونیا با راهپیمایی در بارسلون بار دیگر خواستار استقلال شدند

جذب نیرو برای اوکراین توسط شرکت «جی‌.او‌.ای تاکتیکال» چه تفاوتی با فعالیت واگنر برای روسیه دارد؟