Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترزا می نخست وزیر جدید بریتانیا روز چهارشنبه کارش را آغاز می کند

ترزا می نخست وزیر جدید بریتانیا روز چهارشنبه کارش را آغاز می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می رهبر جدید حزب محافظه کار بریتانیا، روز چهارشنبه کارش را بعنوان نخست وزیر جدید آغاز خواهد کرد.

آگهی

ترزا می رهبر جدید حزب محافظه کار بریتانیا، روز چهارشنبه کارش را بعنوان نخست وزیر جدید آغاز خواهد کرد. او با بزرگترین چالش کشور در دهه های اخیر روبروست که همانا مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست.

پیش از این چالش بزرگ، او با مشکلات پیش رو برای انتخاب یک کابینه جدید از حزب محافظه کار روبروست که بعد از همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بشدت دچار انشقاق شده است.

کریس گریلینگ رهبر مجلس عوام بریتانیا در سخنانی درباره ترزا می گفت:«او از نیاز به متحد کردن حزب آگاه است. به نظر من او تیمی را انتخاب می کند که کار درست را برای کشور انجام دهند. چالش آسانی نیست اما این کاری است که اگر شما نخست وزیر باشید، انجام می دهید و من مطمئن ام که این چیزی است که در ۴۸ ساعت اینده وقتی او نخست وزیر شود، شاهدش خواهیم بود. البته شما نمی توانید کابینه را ترمیم کنید تا وقتی که نخست وزیر جدید انتخاب شود.»

دوران دیوید کامرون بعنوان نخست وزیر تا ساعاتی دیگر به پایان می رسد و بریتانیا مسیر جدید و البته دشواری را پیش خواهد گرفت.

از سوی دیگر در آن سوی کانال مانش آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان پیامی به ترزا می فرستاد: «وظیفه نخست وزیر جدید که کارش را بزودی آغاز خواهد کرد این است که بوضوح به این پرسش پاسخ دهد که بریتانیا می خواهد چه نوع مناسباتی با اتحادیه اروپا داشته باشد. آلمان سالانه به تنهایی ۸۰۰ هزار خودرو به بریتانیا صادر می کند و هر کشور عضو اتحادیه هدف و روابط مشابهی دارند، بنابراین ما می خواهیم مذاکرات را با هم پیش ببریم تا پیامدهای تغییر برای همه ما به حداقل برسد.»

آینده اقتصادی بریتانیا به این مولفه بستگی دارد که شرایط پس از برکسیت چگونه خواهد بود. مرکل هشدار داده است که دسترسی آزاد به بازار اروپا تنها در عوض جابجایی و حرکت آزاد شهروندان ممکن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری آخرین جلسه کابینه دولت بریتانیا به ریاست دیوید کامرون

«ترزا مِی»؛ خروج از اروپا با کفشهای مُد روز

پلیس لندن به دنبال چاقوکشی که تاکنون چهار نفر را مجروح کرده است