Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بررسی مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا و قهرمانی پرتغال

بررسی مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا و قهرمانی پرتغال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پایان بازی های یورو ۲۰۱۶ وقت جمع بندی و تحلیل رخدادهای ۳۱ روزه این مسابقات فرا رسیده است.

آگهی

با پایان بازی های یورو ۲۰۱۶ وقت جمع بندی و تحلیل رخدادهای ۳۱ روزه این مسابقات فرا رسیده است. برای تحلیل نکات کلیدی این تورنمنت به مادرید رفتیم و با سانتیاگو سِگورولا، خبرنگار متخصص در زمینه فوتبال بین المللی که هم اکنون برای روزنامه «دیاریو آس» کار می کند، گفتگو کردیم.

یورونیوز: ممنون سانتیاگو از اینکه همراه ما هستید. گفتگو را با آنچه یکشنبه رخ داد، آغاز می کنیم. پرتغال به قهرمانی رسید. نظرتان در مورد بازی فینال چیست؟

سانتیاگو سگورولا: «به نظرم فینالی محتاطانه بود که تحت تاثیر مصدومیت کریستیانو رونالدو قرار گرفت. شگفت آور بود به دلیل اینکه فرانسه بیشترین احتمال پیروزی را داشت اما این نتیجه افتخاری برای کشوری کوچک، با فرهنگ فوتبالی بزرگ بود. پرتغال ۵۰ سال پیش با نسلی فوق العاده و بازیکنانی مانند اوزه بیو، کلوما و سیموئز در جام جهانی انگلستان خوش درخشید و به نیمه نهایی رسید. از آن هنگام آنها نتوانستند هیچ جامی را بالای سر ببرند. آنها اکنون در حالی به این مهم دست یافته اند که تیم کنونی کیفیت فنی کمتری از تیم های سال ۱۹۶۶ و ۲۰۰۰ با فیگو دارد. در هر حال آنها مستحق این پیروزی بودند زیرا بدون شک فرانسه بخت بیشتری داشت.»

یورونیوز: فکر می کنید که در مسابقات امسال درخشش فردی برخی از بازیکنان از بازی گروهی اهمیت ببیشتری داشت؟

سانتیاگو سگورولا: «این مسابقات در سطحی متوسط برگزار شد و تیم های زیادی را با این خصوصیت در ذهن دارم. برای کشورهای کوچکی مانند ایسلند، ولز و ایرلند شمالی فرصتی برای درخشش بود. آنها این بخت را یافتند که در رخدادی شرکت کنند که تا پیش از این در آن شرکت نکرده بودند. به نظرم برنامه مسابقات طاقت فرسا بود و بازیکنان احساس خستگی کردند.»

یورونیوز: همانطور که اشاره کردید نه تنها بازیکنان خوبی حاضر بودند بلکه برخی از تیم ها ما را شگفت زده کردند. تیم هایی مانند ایسلند، ایرلند شمالی و…

سانتیاگو سگورولا: «بله، تیم های کوچک بالا آمدند و این همیشه زیباست زیرا کار آنها خیلی دشوار است. آنها جمعیت و بازیکنان حرفه ای زیادی ندارند. از آنها در اینگونه تورنمنت ها خیلی استقبال می شود. ایسلند بیشتر به عنوان تیمی متحد بازی کرد. ولز دو بازیکن استثنایی داشت: گرت بیل که ستاره ای بین المللی است و همینطور آرون رمزی که غیبت او در نیمه نهایی در برابر پرتغال تاثیر زیادی بر روی تیم آنها داشت.»

یورونیوز: باید سوالی هم در مورد نمایش ناامید کننده اسپانیا بپرسم، آیا تصورش را می کردید؟ احساستان در مورد این تیم پیش از آغاز تورنمنت چه بود؟

سانتیاگو سگورولا: «اسپانیا تیمی با بازیکنانی سطح بالا است که در تیمهای بزرگ توپ می زنند. اما آنها دیگر آن جوش و خروشی را که در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ داشتند، ندارند. اکنون دوران انتقالی دشواری خواهند داشت. پرتغال در این زمینه موفق تر ظاهر شد. آنها بازیکنان جوانی داشتند که بخوبی جای خود را در تیم پیدا کردند. اسپانیا چنین بازیکنانی نداشت.»

یورونیوز: در پایان نظرتان در مورد آینده فوتبال از این پس چیست؟ بویژه در مورد جام جهانی که دو سال دیگر برگزار می شود؟

سانتیاگو سگورولا: «در مورد جام جهانی ۲۰۱۸ پیش بینی من این است که آلمان بیشترین بخت را خواهد داشت. آنها سبک بازی خودشان را دارند. آنها در یورو ۲۰۱۶ در خط حمله شان کمی مشکل داشتند اما به نظرم اکنون در صدر فوتبال بین المللی قرار دارند.»

یورونیوز: سانتیاگو از شما که با ما در یورونیوز همراه بودید تشکر می کنم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها