رئیس پلیس دالاس: من و خانواده ام تهدید به مرگ شده ایم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رئیس پلیس دالاس: من و خانواده ام تهدید به مرگ شده ایم

به گفته رئیس پلیس شهر دالاس در آمریکا، او و خانواده اش به دنبال تیراندازی پنجشنبه گذشته در این شهر تهدید به مرگ شده اند. این تیراندازی در جریان راهپیمایی معترضان به خشونت های پلیس آمریکا بر ضد مردان سیاهپوست رخ داد و منجر به مرگ پنج افسر پلیس دالاس شد.

دیوید براون، رئیس پلیس دالاس می گوید: «بله من و خانواده ام تقریبا بلافاصله پس از تیراندازی تهدید به مرگ شدیم. همچون مجموعه خانواده پلیس اینجا در دالاس و در سراسر کشور سطح هوشیاری خودمان را در برابر تهدیداتی که از سراسر کشور دریافت کردیم، بالا برده ایم.»

فرد مظنون به انجام تیراندازی دالاس یک کهنه سرباز ارتش آمریکا به نام مایکا جانسون معرفی شده است. مادر مایکا جانسون روز دوشنبه در مصاحبه ای از “ناامیدی” فرزندش به دنبال تجربه خدمت در ارتش آمریکا سخن گفت.

مایکا جانسون بین ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ تا ماه ژوئیه سال ۲۰۱۴ به عنوان سرباز ارتش آمریکا در افغانستان خدمت کرده بود.

در همین حال تیراندازی دالاس به موضوع مورد بحث در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبدیل شده است. دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه این انتخابات روز دوشنبه خود را کاندیدای “قانون و نظم” معرفی کرد.

دونالد ترامپ می گوید: «کارکنان پلیس آمریکا و ماموران اجرای قانون موجب تفکیک تمدن از اغتشاش کامل و تخریب کشورمان به شکلی که آن را می شناسیم، می شوند. وقت آن فرا رسیده است که خصومت بر ضد پلیس و همه ماموران اجرای قانون فورا و همین الان پایان یابد.»

بنا به اعلام کاخ سفید، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه ضمن شرکت در مراسم یادبود افسران پلیس کشته شده در دالاس، به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین قرار است روز چهارشنبه در جلسه ای با حضور مقامات پلیس و فعالان حقوق مدنی این کشور شرکت کند.