وزیر امنیت داخلی آمریکا: فرد مظنون به تیراندازی دالاس تنها عامل این حادثه بوده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر امنیت داخلی آمریکا: فرد مظنون به تیراندازی دالاس تنها عامل این حادثه بوده است

همزمان با ادامه تحقیقات پلیس آمریکا در مورد تیراندازی روز پنجشنبه در شهر دالاس، جی جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا از فرد مظنون به دست داشتن در این تیراندازی به عنوان تنها عامل این حادثه نام برد. در جریان این تیراندازی پنج افسر پلیس کشته شدند.

فرد مظنون مایکا جانسون، ۲۵ ساله معرفی شده است. او در درگیری با پلیس و بر اثر انفجار رُباتی با قابلیت کنترل از راه دور کشته شد.

استفاده پلیس از اینگونه رُبات ها انتقاداتی را در پی داشته است.

مایک راولینگز، شهردار دالاس می گوید: «از رُبات خودکار برای انفجار و خنثی سازی بمبها استفاده شده بود تا مواد منفجر کننده قوی کار گذاشته شود و بمبها را منفجر کند. او این امکان را داشت که بیرون بیاید که در این صورت ما به او آسیبی نمی رساندیم و یا سر جایش باقی بماند که در آن صورت ما به او آسیب می رساندیم. او گزینه دوم را انتخاب کرد.»

با این حال استفاده از اینگونه رُبات ها منجر به بروز نگرانی هایی در مورد استفاده از تجهیزات و روش های نظامی توسط نیروهای پلیس آمریکا شده است.

از سوی دیگر تظاهرکنندگان جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» روز جمعه در خیابانهای واشنگتن تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان خشونت های اخیر پلیس آمریکا بر ضد مردان سیاهپوست را محکوم کردند.

جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» پس از رشته خشونت های پلیس آمریکا بر ضد سیاهپوستان در شبکه های اجتماعی آغاز شد و پس از آن در سال ۲۰۱۴ با برپایی تجمعات و راهپیمایی های خیابانی به شهرت رسید.