آگهی

وزیر امنیت داخلی آمریکا: فرد مظنون به تیراندازی دالاس تنها عامل این حادثه بوده است

وزیر امنیت داخلی آمریکا: فرد مظنون به تیراندازی دالاس تنها عامل این حادثه بوده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با ادامه تحقیقات پلیس آمریکا در مورد تیراندازی روز پنجشنبه در شهر دالاس، جی جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا از فرد مظنون به دست داشتن در این تیراندازی به عنوان تنها عامل این حادثه نام…

همزمان با ادامه تحقیقات پلیس آمریکا در مورد تیراندازی روز پنجشنبه در شهر دالاس، جی جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا از فرد مظنون به دست داشتن در این تیراندازی به عنوان تنها عامل این حادثه نام برد. در جریان این تیراندازی پنج افسر پلیس کشته شدند.

آگهی

فرد مظنون مایکا جانسون، ۲۵ ساله معرفی شده است. او در درگیری با پلیس و بر اثر انفجار رُباتی با قابلیت کنترل از راه دور کشته شد.

استفاده پلیس از اینگونه رُبات ها انتقاداتی را در پی داشته است.

مایک راولینگز، شهردار دالاس می گوید: «از رُبات خودکار برای انفجار و خنثی سازی بمبها استفاده شده بود تا مواد منفجر کننده قوی کار گذاشته شود و بمبها را منفجر کند. او این امکان را داشت که بیرون بیاید که در این صورت ما به او آسیبی نمی رساندیم و یا سر جایش باقی بماند که در آن صورت ما به او آسیب می رساندیم. او گزینه دوم را انتخاب کرد.»

با این حال استفاده از اینگونه رُبات ها منجر به بروز نگرانی هایی در مورد استفاده از تجهیزات و روش های نظامی توسط نیروهای پلیس آمریکا شده است.

از سوی دیگر تظاهرکنندگان جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» روز جمعه در خیابانهای واشنگتن تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان خشونت های اخیر پلیس آمریکا بر ضد مردان سیاهپوست را محکوم کردند.

جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» پس از رشته خشونت های پلیس آمریکا بر ضد سیاهپوستان در شبکه های اجتماعی آغاز شد و پس از آن در سال ۲۰۱۴ با برپایی تجمعات و راهپیمایی های خیابانی به شهرت رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مظنون اصلی تیراندازی دالاس از چشم یک همسایه

واکنش ها در آمریکا به تیراندازی به سوی پلیس در دالاس

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است