مظنون اصلی تیراندازی دالاس از چشم یک همسایه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مظنون اصلی تیراندازی دالاس از چشم یک همسایه

با گذشت بیش از یک روز از تیراندازی در دالاس، تحقیقات پلیس فدرال آمریکا در مورد عامل یا عوامل این حادثه ادامه دارد.

۳ مظنون در رابطه با این حادثه که مرگبارترین حمله دهه اخیر علیه نیروهای دولتی در خاک آمریکا محسوب می شود، بازداشت شده اند.

این در حالیست که مظنون اصلی ماجرا در درگیری
با نیروهای پلیس بوسیله یک رُبات از پای در آمد.

اف بی آی می گوید حین بازرسی منزل میکاه خاویر جانسون موفق به کشف تجهیزات بمب سازی، اسلحه و مقادیری مهمات شده است.

*گفته می شود آقای جانسون، با سابقه شش سال عضویت در ارتش آمریکا به عنوان سرباز ذخیره، در سال ۲۰۱۵
و پس از آنکه یکی از سربازان زن او را به «مزاحمت جنسی» متهم کرد، از ارتش بیرون آمد. او حدود ۹ ماه در افغانستان خدمت کرده بود.*

با این حال او از نظر یکی از همسایگانش همیشه فرد محترمی بوده است. او می گوید: «شندیم از سفیدپوست ها متنفر بوده. عجب! من خودم از نژاد قفقازی هستم و این مرد مرا به خانه اش دعوت کرده بود. چه می توانم درباره او بگویم؟ چه اتفاقی افتاده؟ مطمئنم که این کار او به اتفاقات لویئزیانا و مینه سوتا مرتبط است. ولی من همیشه فکر می کردم که او آدم خوبی است و الان اصلا باورم نمی شود.»

آقای جانسون در مذاکره با نیروهای پلیسی که او را به محاصره درآروده بودند تاکید می کند که از دست پلیس های سفیدپوست «نارحت» است. با این حال در میان قربانیان او دست کم یک هیسپانیک (اصالت آمریکای لاتین)، با سابقه سه دوره خدمت در عراق هم دیده می شود.

همزمان بسیاری از ساکنان دالاس با روشن کردن شمع و نثار دسته های گل مقابل اداره پلیس این شهر، یاد ۵ افسر جانباخته این حادثه را گرامی داشتند؛ حادثه ای که از نظر بسیاری باید آن را نتیجه مستقیم عملکرد «نژاد پرستانه» عده ای از نیروهای پلیس آمریکا دانست.