هویت تک تیرانداز دالاس مشخص شد

هویت تک تیرانداز دالاس مشخص شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رییس پلیس دالاس، جزئیاتی را درباره حادثه تیراندازی بسوی پلیس این شهر اعلام کرد.

آگهی

رییس پلیس دالاس، جزئیاتی را درباره حادثه تیراندازی بسوی پلیس این شهر اعلام کرد. پنج افسر پلیس در این تیراندازی کشته شده و هفت افسر پلیس دیگر نیز زخمی شدند.

دیوید برآون، رییس پلیس این شهر گفت: «ما نمی دانیم در سر افرادی که اینگونه کارها را می کنند چه می گذرد. با آنها مذاکره کردیم. در طول مذاکره بنظر هوشیار می آمدند. او قصد داشته که افسران پلیس را بکشد. اعلام کرد که می خواهد پلیسهای سفید پوست و سفید پوستها را بکشد…. گفت که از کشته شدن سیاهپوستان در چند روز گذشته ناراحت است. همه اینها بی معنی است. هیچکدام دلیلی برای آسیب زدن به دیگران نیست. بنابراین کشف انگیزه واقعی آنها بر اساس حدس و گمان خواهد بود. ما تنها چیزهایی را می دانیم که خود او در جریان مصاحبه گفت.»

پیش از این دو مرد و یک زن را در ارتباط با این حادثه دستگیر شده بودند و پلیس اعلام کرد که تک تیراندازی که در جریان درگیری با نیروهای پلیس کشته شده، میکا خاویر جانسون نام داشته و عضو نیروهای ذخیره ارتش بوده است.

در چندین روز گذشته دو سیاه پوست با فاصله کمی از یکدیگر کشته شدند و تصاویرِ اعمالِ خشونت پلیس علیه یکی از آنها به نام آلتون استرلینگ در شبکه های اجتماعی منتشر شد. این حوادث اعتراضهای گسترده ای را در سراسر آمریکا از جمله در شهر دالاس به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در تیراندازی دالاس ۴ پلیس کشته و ۸ تن مجروح شدند

آنچه درباره حملات دالاس می دانیم

نظر شاهدان عینی درباره تیراندازی شهر دالاس