پرتغال به فینال جام ملت های اروپا راه یافت

پرتغال به فینال جام ملت های اروپا راه یافت
نگارش از Euronews

راهیابی تیم فوتبال پرتغال به فینال جام ملت های اروپا روز چهارشنبه تمام پرتغال را در شادی فرو برد.

راهیابی تیم فوتبال پرتغال به فینال جام ملت های اروپا روز چهارشنبه تمام پرتغال را در شادی فرو برد. در شهر لیون، محل رویارویی دو تیم پرتغال و ایسلند نیز دهها هزار نفر از هواداران دو تیم به تماشای این بازی نشستند.

یکی از هواداران پرتغال به خبرنگار یورونیوز می گوید: «باید فقط به بردن فکر کنیم. ما لایق این هستیم که در فینال باشیم. کرواسی، لهستانی ها، ولزی ها بازیهایشان را باختند ولی ما بیش از دیگران شایستۀ رسیدن به فینال هستیم.»

یکی دیگر از هواداران پرتغال می گوید: «مثل سال ۲۰۰۴ رفتار نخواهیم کرد، ما امسال این فینال را خواهیم برد.»

پرتغال این مسابقه را با نتیجۀ دو بر صفر از تیم ملی فوتبال ولز برد.

تعدادی از تماشاگران ولزی علیرغم شکست از پرتغال، در پاسخ به خبرنگار یورونیوز، صعود تیم فوتبال کشورشان تا این مرحله از بازیها را فوق العاده عنوان کردند.

یک هوادار ولزی می گوید:«فکر می کنم این شرایط برای فوتبال ولز خیلی خوب است. حضور در این رقابت ها نشان می دهد که ما می توانیم به این سطح از رقابت ها برسیم.»

تماشاگر دیگری نیز می گوید: «هنوز چیزهای بیشتری برای بدست آوردن داریم، بازیهای جام جهانی در پیش است و ما به مراحل بالا راه خواهیم یافت، ما چیزهای زیادی برای ارائه داریم.»

خبرنگار یورونیوز رویای قهرمانی را برای تیم ولز پایان یافته می داند و می گوید:«ولزی ها حالا باید به خانه بازگردند اما برای پرتغالی ها ماجراجویی ادامه دارد. مهمتر از آن، پرتغالی ها در زمان مناسب به اوج رسیده اند.»

روز پنجشنبه، دو تیم فرانسه و آلمان در مارسی به مصاف هم می روند تا چهرۀ دوم فینال این بازی ها مشخص شود.

مطالب مرتبط