رویارویی آلمان و فرانسه در نیمه نهایی بازیهای یورو ۲۰۱۶

رویارویی آلمان و فرانسه در نیمه نهایی بازیهای یورو ۲۰۱۶
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آستانه بازی تیم های ملی فوتبال آلمان و فرانسه در دور نیمه نهایی رقابتهای یورو ۲۰۱۶، «پاولا ویلاپلانا»، خبرنگار یورونیوز در مصاحبه با «کاترینا رابیون» و «ونسان مه نر» دو همکار فرانسوی و آلمانی خود،

در آستانه بازی تیم های ملی فوتبال آلمان و فرانسه در دور نیمه نهایی رقابتهای یورو ۲۰۱۶، «پاولا ویلاپلانا»، خبرنگار یورونیوز در مصاحبه با «کاترینا رابیون» و «ونسان مه نر» دو همکار فرانسوی و آلمانی خود، نظرات آنها را در مورد این مسابقه مهم جویا شده است.

آگهی

پاولا ویلاپلانا: ونسان، می توانید از احساس فرانسویها یک قدم مانده به فینال صحبت کنید؟

ونسان مه نر: بله، همه مردم فرانسه رویای کسب دوباره عنوان قهرمانی را بعد از یورو ۸۴ و جام جهانی ۹۸ دارند. آن هم در خانه. بر اساس خرافات رایج آبی ها هر ۱۶ سال قهرمانی جام ملتها را کسب می کنند: سال ۸۴، سال ۲۰۰۰ بنابراین قهرمانی بعدی باید در سال ۲۰۱۶ باشد. واقعیت این است که ما با برد لحظه آخر مقابل رومانی و آلبانی، یک مساوی نه چندان خوب مقابل سوئیس، یک نیمه دوم خوب مقابل ایرلند در یک هشتم و پیروزی قاطع مقابل ایسلند در یک چهارم تا این مرحله آمدیم. اما محک واقعی برای ما این بازی است. مقابل تیم آلمان که فرانسه موفقیت زیادی در برابرش نداشته است.

پاولا ویلاپلانا: آلمان، قهرمان جام جهانی رقیب فرانسه در این مسابقات است. ترکیب تیم نسبت به جام جهانی برزیل تغییری نکرده است. انتظار شما از این بازی چیست؟

کاترینا رابیون: من انتظار بازی هیجان انگیزی را دارم، زیرا ما تغییرات زیادی در تیم داشتیم. در آلمان خیلی ها بدبین هستند ولی یوآخیم لو، سرمربی تیم، خونسرد است. سه بازیکن کلیدی ما در زمین نخواهند بود: خدیرا، گومز و هوملس. مربی لو مجبور است برای این سه پست کلیدی فکری کند که خیلی پیچیده است. سوال اصلی این است که او برای این بازی نیمه نهایی «امره کن» را می آورد یا «جولین ویگل» را. جدای از این ما منتظر لحظه طلایی «مولر» هستیم. پسر آفتابی ما هنوز در یورو ندرخشیده است. ولی آمار به نفع ماست. از سال ۱۹۵۸، فرانسه نتوانسته مقابل آلمان پیروز شود. چه در جام جهانی و چه در جام ملتها.

پاولا ویلاپلانا: فرانسه تا اینجا، بازیها را با نتیجه پرگل برده و در عین حال آلمان هم تنها یک گل دریافت کرده است. بازی تهاجمی در برابر بازی دفاعی، نظر شما چیست؟

ونسان مونارد: قبل از بازیها در مورد دعوت نشدن «بنزما» به تیم ملی، تردیدهای زیادی وجود داشت. او مهاجم اول و مورد نظر «دشام»، سرمربی فرانسه است اما به خاطر رسوایی اخلاقی کنار گذاشته شد. در نهایت «ژیرو» در مرکز حمله خیلی خوب درخشید. او نقش محوری در میان هم تیمی های خود دارد و فضا را برای پیشروی گریزمن باز می کند. گریزمن هم ناکامی خود در فینال جام باشگاه ها همراه تیم اتلتیکو را در این بازیها جبران کرده و «پایت» که در ضربات آزاد عالی است. این سه بازیکن همدیگر را کامل می کنند و ۱۰ گل از ۱۱ گل تیم را این سه نفر به ثمر رساندند.

کاترینا رابیون: بی شک ما بهترین دروازه بان دنیا را داریم و روی آن حساب می کنیم. همانطور که در ضربات پنالتی مقابل ایتالیا دیدیم. «مانوئل نوئر» در سطح خود بی نظیر است. ۵۷۲ دقیقه در این رقابتها گلی دریافت نکرده است. این رکورد خوبی برای دروازه بان آلمان در این تورنمنت بزرگ است. ولی نیمه نهایی یکی از سخت ترین چالش ها برای اوست. ژیرو و گریزمن در لیگ قهرمانان بر این «دیوار محکم نوئر» غلبه کردند. از سوی دیگر «متس هولمس»، دفاع آلمان هم محروم است که احتمالا «هوودس» به جای او به زمین خواهد رفت. و در آخر باید آرزو کنیم که «ژروم بوآتنگ» بازی رو بدون دردسر و خطای مشکوک پشت سر بگذارد.

پاولا ویلاپلانا: نتیجه بازی؟

ونسان مونارد: آسان نخواهد بود ولی من می گویم دو بر یک به نفع فرانسه. با گلهای «ژیرو» و «ماتوئیدی».

کاترینا رابیون: شما مزیت میزبانی دارید ولی ما قهرمان جام جهانی هستیم. بخاطر همین می گویم ۰-۲ به نفع آلمان. موفق باشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقبال ده‌ها هزار نفر در کپنهاگ از یوناس وینگگارد قهرمان مسابقات تور دو فرانس

امباپه صدرنشین بالاترین دستمزد در لیگ فرانسه؛ سایر بازیکنان ماهانه چقدر می‌گیرند؟

کریم رفتنی شد؛ خداحافظی بنزما با تیم ملی فرانسه