Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حمایت بوریس جانسون از وزیر انرژی بریتانیا برای نخست وزیری

حمایت بوریس جانسون از وزیر انرژی بریتانیا برای نخست وزیری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بوریس جانسون، شهردار سابق لندن روز دوشنبه حمایت خود را از اندریا لیدسام، وزیر انرژی بریتانیا برای ریاست حزب محافظه کار و نخست وزیری این کشور اعلام کرد.

آگهی

بوریس جانسون، شهردار سابق لندن روز دوشنبه حمایت خود را از اندریا لیدسام، وزیر انرژی بریتانیا برای ریاست حزب محافظه کار و نخست وزیری این کشور اعلام کرد. شهردار سابق لندن که یکی از رهبران خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا بود، پیشتر از تصمیم خود برای عدم حضور خود در رقابت ها برای کسب رهبری این حزب خبر داده بود.

به نوشتۀ خبرگزاری آسوشیتدپرس این تصمیم بوریس جانسون در واکنش به نامزدی مایکل گو، وزیر دادگستری بریتانیا برای نخست وزیری بریتانیا و رهبری حزب محافظه کار این کشور است.

در حال حاضر علاوه بر این دو، ترزا می، وزیر کشور، استفان کرب، وزیر کار و بازنشستگان و لیام فاکس، وزیر سابق دفاع بریتانیا نیز نامزدی خود را برای جانشینی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده اند. از میان این افراد تنها ترزا می و استفان کرب در کارزار ماندن در اتحادیۀ اروپا فعالیت کرده اند و دیگر نامزدها با خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا موافق بودند.

نخست وزیر بریتانیا پس از همه پرسی روز بیست و سوم ژوییه که با پیروزی هواداران خروج این پادشاهی از اتحادیۀ اروپا خاتمه یافت از سمت خود کناره گیری کرد و تا نهم سپتامبر یعنی روز انتخاب رهبر حزب محافظه کار بیشتر بر سر کار نخواهد ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»