حمایت بوریس جانسون از وزیر انرژی بریتانیا برای نخست وزیری

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمایت بوریس جانسون از وزیر انرژی بریتانیا برای نخست وزیری

بوریس جانسون، شهردار سابق لندن روز دوشنبه حمایت خود را از اندریا لیدسام، وزیر انرژی بریتانیا برای ریاست حزب محافظه کار و نخست وزیری این کشور اعلام کرد. شهردار سابق لندن که یکی از رهبران خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا بود، پیشتر از تصمیم خود برای عدم حضور خود در رقابت ها برای کسب رهبری این حزب خبر داده بود.

به نوشتۀ خبرگزاری آسوشیتدپرس این تصمیم بوریس جانسون در واکنش به نامزدی مایکل گو، وزیر دادگستری بریتانیا برای نخست وزیری بریتانیا و رهبری حزب محافظه کار این کشور است.

در حال حاضر علاوه بر این دو، ترزا می، وزیر کشور، استفان کرب، وزیر کار و بازنشستگان و لیام فاکس، وزیر سابق دفاع بریتانیا نیز نامزدی خود را برای جانشینی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده اند. از میان این افراد تنها ترزا می و استفان کرب در کارزار ماندن در اتحادیۀ اروپا فعالیت کرده اند و دیگر نامزدها با خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا موافق بودند.

نخست وزیر بریتانیا پس از همه پرسی روز بیست و سوم ژوییه که با پیروزی هواداران خروج این پادشاهی از اتحادیۀ اروپا خاتمه یافت از سمت خود کناره گیری کرد و تا نهم سپتامبر یعنی روز انتخاب رهبر حزب محافظه کار بیشتر بر سر کار نخواهد ماند.