مدینه، قطیف و جده هدف سه انفجار انتحاری بودند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مدینه، قطیف و جده هدف سه انفجار انتحاری بودند

در سه انفجار انتحاری که روز دوشنبه در شهرهای مدینه، قطیف و جده رخ داد، دست کم چهار مامور امنیتی سعودی کشته شده اند. به گزارش منابع خبری، یکی از انتحارکنندگان در شهر مدینه و در نزدیکی مقر نیروهای امنیتی مسجد النبی اقدام به انفجار بمبی کرده و چهار نفر را بکام مرگ فرستاده است.

به گفتۀ مقامات این شهر، هیچ آسیبی به مسجد النبی وارد نشده اما چندین خودرو کاملا در این انفجار تخریب شده است. شش نفر نیز در این انفجار مجروح شده اند. عامل این انفجار که به گزارش پلیس، یک جوان ۱۸ ساله است توانسته به هنگام افطار وارد مقر نیروهای امنیتی شود و بمب هایی را که به همراه داشته منفجر کند.

همزمان یک انتحار کننده نیز که تلاش می کرده وارد یک مسجد شیعیان در شهر قطیف شود، دست به انفجار کمربند انتحاری خود زده که به گفتۀ پلیس تلفات جانی نداشته و تنها عامل این انفجار کشته شده است.

در شهر جده نیز در سحرگاه دوشنبه، یک انتحار کننده که سخنگوی وزارت کشور وی را تبعۀ پاکستان معرفی کرده است، در مقابل مسجدی در نزدیکی کنسولگردی آمریکا خود را منفجر کرد که در نتیجۀ آن دو نیروی امنیتی مجروح شده اند.

بنا به اعلام سفارت آمریکا در عربستان سعودی، در این انفجار که همزمان با روز چهارم ژوییه، روز استقلال آمریکا صورت گرفته، هیچ خسارتی به ساختمان کنسولگری آمریکا وارد نشده و کارکنان این کنسولگری نیز صدمه ندیده اند.

طی یکسال گذشته چندین انفجار در عربستان سعودی رخ داده که داعش مسئولیت آنها را بعهده گرفته اما عاملان انفجارهای روز دوشنبه هنوز مشخص نشده اند.