صدور احکام سنگین برای اعضای یک گروه مرتبط با داعش در بلژیک

صدور احکام سنگین برای اعضای یک گروه مرتبط با داعش در بلژیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در بلژیک ۱۵عضو یک گروه اسلامی افراطی را به ۳ تا ۱۶ سال زندان محکوم شد.

دادگاهی در بلژیک ۱۵عضو یک گروه اسلامی افراطی را به ۳ تا ۱۶ سال زندان محکوم شد. پلیس این کشور پس از دریافت مستنداتی مبتنی بر ارتباط این افراد با گروه داعش در سوریه، در ژانویه ۲۰۱۵ با یورش به محل این گروه در شهر«ورویِر»، ضمن انهدام هسته این گروه، ۶ نفر از اعضای آن را دستگیر کرد. ۹ نفر باقیمانده که حکم تعقیب بین المللی برایشان صادر شده، بطورغیابی محاکمه شدند.

آگهی

اگزاویه کارت، وکیل مدافع صُهیب العبدی، یکی از افرادی که با محکومیت سنگین ۱۶ سال روبرو شده، در انتقاد از دستگاه قضایی بلژیک گفت: «این یک حکم عادلانه نیست. ظاهرا قضات بشدت تحت تاثیر حملات پاریس و بروکسل قرار گرفته اند که در احکام صادره از سوی آنها بخوبی نمایان است. چیزی که در تصوراتشان بود حالا شده حکم قضایی. احساس من این است که صدور حکم با این هدف که به یک نمونه تبدیل شود قطعا شیوه خوبی برای جاری ساختن عدالت نیست و مانع ادامه اتفاقات هم نخواهد شد.»

نتیجه تحقیقات این پرونده به قضات ثابت کرده که این افراد با عبدالحمید اباعود، برنامه ریز حملات نوامبر پاریس در تماس بوده اند و قصد داشته اند با کمک او حملات شدیدی نظیر آنچه چند ماه بعد در پاریس و سپس در فرودگاه بروکسل روی داد را سازماندهی کنند.

عبدالحمید اباعود، پنج روز بعد از حملات پاریس در جریان تبادل آتش با نیروهای امنیتی فرانسه در یکی از حومه های پاریس (سن دونی) از پای درآمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو به پلیس در بروکسل؛ دست‌کم یک مامور بلژیکی کشته شد

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن

مقامات امنیتی تاجیکستان از کشته شدن ستیزه‌جویان افغان در آستانه روز ملی خبر دادند