Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ولز یک پای نیمه نهایی؛ جدال رونالدو در مقابل بیلز

ولز یک پای نیمه نهایی؛ جدال رونالدو در مقابل بیلز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولز ۳ بلژیک ۱ تاکنون با شگفتیهای زیادی در این جام ملتها روبرو بوده ایم.

آگهی

ولز ۳ بلژیک ۱

تاکنون با شگفتیهای زیادی در این جام ملتها روبرو بوده ایم. انتظار نداشتیم که شیاطین سرخ بلژیک که از روز اول یکی از شانسهای قهرمانی بودند در مقابل تیم ملی ولز زانو بزنند و ولزیها پس از اولین حضور در جام ملتهای اروپا به مرحله نیمه پایانی راه پیدا کنند. به استادیوم لیل می رویم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است.

تیم ملی فوتبال ولز موفق شد سه بر یک تیم ملی بلژیک را مغلوب کند. این در حالی بود که ابتدا در دقیقه ۱۳ بلژیکی ها با شلیک زیبای نینگولان پیش افتادند اما اشلی ویلیامز کاپیتان ولز در دقیقه ۳۱ گل خورده را جبران کرد و رابسون کانو در دقیقه ۵۵ برخلاف انتظار، ولز را پیش انداخت و سام وکس در دقیقه ۸۶ تیرخلاص را به شیاطین سرخ شلیک کرد تا ولز پس از اولین حضور در جام ملتها در نیمه نهایی در مقابل پرتغال قرار می گیرد. به این ترتیب نیمه نهایی مصاف گرت بیل و کریستیانو رونالدو دو هم تیمی و رقیب در رئال مادرید خواهد بود.

آرون رمزی هافبک ولز بهترین بازیکن زمین شد.

RAMSEY: Player of the day

Day in photos

EURO 2016 day 20: Quarter-final Wales v Belgiumشنبه استادیوم شهر بوردو میزبان مهمترین بازی یک چهارم پایانی بین آلمان و ایتالیا خواهد بود. پیش بینی ها با درصدی کم آلمان را پیروز این بازی سخت می دانند.

اما مشکل اینجاست که ایتالیا گربه سیاه آلمانها است. آنها در هشت بار رودررویی با ایتالیا در جام های مهم اروپایی و یا جهانی همواره بازی را به لاجوردی پوشان واگذار کرده اند.

اما آلمان مدافع عنوان قهرمانی جهان است و در آخرین بازی ۳ بر ۰ تیم قدر اسلواکی را شکست داده است. یواخیم لو شاگردانی دارد که در تمام نقاط زمین از مهارت و قدرت بالایی برخوردار هستند. از همه مهمتر آنها بهترین سنگربان جهان مانوئل نوئر، دروازه بان بایرن مونیخ را درون دروازه دارند. به اضافه بهترین هافبکهای حال حاضر جهان کروس، اوزیل به اضافه دو مهاجم آماده مولر و گومز در خط حمله.

در سوی دیگر میدان آنتونیو کونته استراتژیست بزرگ ایتالیا با محرومیت تیاگو موتا در میانه زمین مواجه است و کاندروا بدلیل مصدومیت ۱۰۰ درصد از همراهی تیمش محروم است و دوروسی هم هنوز نتوانسته بدرستی بعد از بازی اسپانیا تمرین کند.

اما خط دفاع ایتالیا مثل همیشه مقتدرترین خط دفاعی جهان است. بارزایلی، کیه لینی و بنوچی به همراه اسطوره دروازه بانهای جهان بوفون ۳۹ ساله. شاید ایتالیا به مانند سال ۲۰۱۲ بتواند آلمان را ۲ بر یک از پیش رو بردارد.

اما باردیگر پیش بینی نتیجه بازیها یک چهارم جام ملتها. بین آلمان و ایتالیا کدامیک قادر است به مرحله نیمه پایانی و احتمالا به مصاف فرانسه برود.

درنگ نکنید و شما هم پیش بینی هایتان را برای ما ارسال کنید.

در جریان رخدادهای بزرگ فوتبال بسیاری از بازیکنان و سرمربیهای بزرگ جایگاهشان را بدلیل عملکرد ضعیف از دست می دهند. این جام ملتها هم از این امر مستثنی نبود.

بیسنته دل بوسکه دارنده دو جام یکی جهانی ۲۰۱۰ و دیگر جام ملتهای ۲۰۱۲ پس از حذف اسپانیا پس از ۸ سال از سرمربی گری تیم ملی اسپانیا کنار رفت.

روی هاجسون قربانی دیگری بود. هاجسون سرمربی تیم ملی انگلستان پس از ۴ سال کار با شاگردان بااستعداد انگلیسی نتوانست نتیجه گیری کند و پس از حذف در مقابل ایسلند از کار خود کنار رفت.

اسلوتسکی سرمربی تیم ملی روسیه هم در میان بزرگان مستعفی این جام بود. روسیه با تنها یک امتیاز از این جام خداحافظی کرد و سرمربی نامی و باکلاس روس اسلوتسکی ناگزیر استعفا داد تا دست کم روسیه برای رقابتهای جام جهانی آینده به میزبانی همین کشور آماده شود.

اوکراین هم با وجود گمانه زنی هایی که وجود داشت تبدیل به اولین تیم حذف شده این رقابتها شد. آنها حتی موفق نشدند یک گل وارد دروازه حریفان کنند و فومنکو ۶۷ ساله را وادار به استعفا کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ولز همگروه ایران در جام جهانی ۲۰۲۲؛ اوکراین مسافر قطر نشد

فوتبالیست‌های اوکراینی آماده رقابت با ولز برای صعود به جام جهانی

یورو۲۰۲۰؛ صعود شاگردان مانچینی با دو پیروزی دلچسب؛ ترکیه مقابل ولز وا داد