Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهردار سابق لندن: نامزد رهبری حزب محافظه کار نمی شوم

شهردار سابق لندن: نامزد رهبری حزب محافظه کار نمی شوم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس لرزه های همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هر روز بعد غیرمنتظره و جدیدی می آفریند.

آگهی

پس لرزه های همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هر روز بعد غیرمنتظره و جدیدی می آفریند. آخرین آنها، اعلام آمادگی مایکل گوو، وزیر دادگستری برای تصاحب کرسی رهبری حزب محافظه کار است که در اختیار دیوید کامرون، نخست وزیر فعلی بریتانیاست.

گمان همگان بر این بود که مایکل گوو برای رهبری محافظه کاران از نامزی هم حزبی خود، بوریس جانسون، شهردار سابق لندن حمایت خواهد کرد.

از جو جانسون، برادر بوریس جانسون پرسیده شد آیا مایکل به بردار او خیانت کرده است؟ جو جانسون در جواب گفت:«از خود مایکل بپرسید!»

مایکل گوو، وزیر دادگستری بریتانیا در خصوص تصمیم خود برای نامزدی رهبری حزب محافظه کار گفت:«بوریس فردی شگفت انگیز، تحسین برانگیز و گیراست، اما در چند روز گذشته به این نتیجه رسیدم که بوریس فاقد توانایی لازم برای تشکیلات حزبی و ایجاد همبستگی است، از همین رو، مردد اما مطمئن، بعنوان کسی که از همان ابتداء خواهان خروج از اتحادیه اروپا بود، به این نتیجه رسیدم که باید برای رهبری حزب محافظه کار نامزد شوم.»

بوریس جانسون، شهردار سابق لندن اما گفت:«نقش من حمایت بی دریغ از دولت محافظه کار بعدی خواهد بود تا خواست مردم که در همه پرسی تجلی یافت بطور کامل و درست عملی شود و نیز پشتیبانی و حمایت از برنامه هایی است که به آنها باور دارم.»

رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا در همه پرسی سوم تیرماه در این کشور نه تنها در حزب حاکم محافظه کار بلکه در حزب کارگر بریتانیا نیز باعث شکاف عمیق بین چهره های مطرح و هم حزبی های ارشد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامزدهای حزب محافظه کار بریتانیا برای رهبری این حزب رقابت می کنند

ریاست دوباره «اورزولا فن‌ در لاین» بر کمیسیون اتحادیه اروپا با وعده و طرح دفاعی‌تر کردن اروپا

موارد رد درخواست روادید شنگن در سال‌های اخیر سه برابر شده است