تاثیر مخرب حملات تروریستی بر صنعت گردشگری ترکیه

تاثیر مخرب حملات تروریستی بر صنعت گردشگری ترکیه
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا کنون ترکیه هدف ۹ حمله تروریستی قرار گرفته است.

از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا کنون ترکیه هدف ۹ حمله تروریستی قرار گرفته است. مشکلات امنیتی این کشور فعالیت بخش گردشگری آنرا با اختلال شدیدی همراه کرده است.

آگهی

آمارها نشان می دهد در ۵ ماه اول سال ۲۳ درصد از تعداد توریستهای این کشور کاسته شده و حجم گردشگران از ابتدای سال به پایین ترین حد طی ۲۲ سال اخیر رسیده است.

یک توریست آمریکایی می گوید: «از اتفاقاتی که در ترکیه افتاد وحشت کردم. همه مردم اینجا دوست داشتنی و مودب هستند. فکر می کنم تاثیر این رویدادها بر اقتصاد و توریسم مخرب خواهد بود.»

گردشگری دیگر از هنگ کنگ می گوید: «زمانی که متوجه شدیم در فرودگاه حمله تروریستی شده بسیار شوکه شدیم. اما این موضوع برروی ماندن ما در استانبول تاثیر نخواهد گذاشت زیرا زمانی که در شهر هستیم نیروهای پلیس زیادی به چشم می خورد و بنابراین احساس امنیت داریم.»

صنعت گردشگری تامین کننده ۴ درصد تولید ناخالص داخلی ترکیه است. ۱۶ درصد از حجم کل اشتغالزایی در کشور نیز به این بخش مربوط می شود. اکنون این تحولات می تواند روند رشد این صنعت را با افت محسوسی مواجه کند.

دولت ترکیه برای مقابله با این روند اجرای برنامه های حمایتی با درنظر گرفتن بودجه ای معادل ملیونها یورو را در دستور کار قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش ۱۲۸ درصدی گردشگران؛ تولید ناخالص داخلی ترکیه با رشد ۷.۶ درصدی از ۸۰۰ میلیارد دلار گذشت

صرفه‌جویی مصری‌ها در مصرف انرژی؛ میدان تحریر قاهره خاموش می‌شود

فرودگاه بین‌المللی حمد قطر: امن‌ترین کانون پروازی آسیا در دوران کووید