Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پرتغال- لهستان؛ اولین بازی مرحله یک چهارم پایانی جام ملتها

پرتغال- لهستان؛ اولین بازی مرحله یک چهارم پایانی جام ملتها
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پس از دو روز تعطیلی جام ملتهای اروپا، پنج شنبه پرتغال و لهستان اولین بازی مرحله یک چهارم پایانی جام ملتها را برگزار خواهند کرد.

در یکسو لهستانی که در ۴ بازی گذشته تنها ۳ گل به حریفان زده و در سوی دیگر پرتغالی قرار دارد که با وجود صعود به مرحله یک چهارم عملکرد درخشانی نداشته و تنها با یک پیروزی پس از ۴ بازی به این مرحله رسیده است.

رابرت لواندوفسکی، مهاجم نامی لهستان در بازیهای مقدماتی برای تیمش ۱۳ گل زد. در این فصل برای بایرن مونیخ ۴۲ گل به ثمر رساند هنوز در این بازیها موفق نشده است گلی وارد دروازه حریفان لهستان کند.

آدام ناوالکا، سرمربی لهستان بدلیل عدم درخشش ستاره این تیم لواندوفسکی ناگزیر نهایت توانش را به کار گرفت تا دفاع تیمش را قوی کند. لهستان هر چند پیستر در سال ۱۹۷۴ و ۱۹۸۲ توانسته در دو جام جهانی مقام سوم را از آن خود کند اما هیچگاه نتوانسته مانند این جام ملتها به مرحله یک چهارم راه پیدا کند.

بر خلاف لهستان پرتغال همواره در بیست سال اخیر موفق شده است به یک چهارم پایانی جام ملتهای اروپایی راه یابد. به هر ترتیب مانند ۴ بازی گذشته پرتغال تمام تمرکزش را روی درخشش رونالدو خواهد گذاشت. رونالدویی که در مقابل مجارستان تیمش را نجات داد اما یک پنالتی را در مقابل اتریش از دست داد.

می توان گفت که پرتغال با وجود ستارگان بزرگی که دارد می تواند لهستان را روی کاغذ مغلوب کند البته در صورتیکه ستارگان این تیم در آمادگی کامل قرار داشته باشند. مشکل اصلی هافبکهای پرتغال هستند و فرناندو سانتوس باید راهی برای بازیسازی بازیکنان میانی این تیم ایجاد کند.

در این مرحله از جام ملتها کارتهای زرد و قرمز می توانند سرنوشت یک تیم را عوض کند. حال ببینیم چه تیمهایی در مرحله یک چهارم پایانی از بازی برای تیمشان محروم هستند.

ایتالیا مانند همیشه با ۶۳ خطا و ۱۳ کارت زرد رکورد دار است. کیه لینی مدافع این تیم رکورددار بیشترین خطاست. تیاگو موتا با دو کارت زرد مرحله یک چهارم پایانی را از دست می دهد.

عادل رامی و کانته دو مدافع تیم ملی فرانسه هم با دو کارت زرد مرحله یک چهارم را از دست می دهند. اما شمارش کارتهای زرد تنها تا نیمه نهایی باقی است و در دو مرحله پایانی کارتها شمارش نمی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صعود ژاپن به لطف کارت زرد کمتر

پیروزی سنگال در مقابل لهستان؛ نخستین برد آفریقایی‌ها رقم خورد

غلبه ایران بر لهستان در لیگ ملت‌های والیبال