جشن و شادی هواداران حزب مردم پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی اسپانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جشن و شادی هواداران حزب مردم پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی اسپانیا

پس از پیروزی حزب محافظه کار مردم در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه اسپانیا، هواداران این حزب در خیابان های مادرید، پایتخت به جشن و شادی پرداختند.

گرچه حزب مردم بهتر از انتخابات پیشین در دسامبر گذشته ظاهر شد و ۳۳ درصد آراء را کسب کرده اما برای تشکیل دولت بار دیگر ناگزیر به ائتلاف با چپهاست.

حدود ۷۰ درصد واجدان شرایط در این انتخابات شرکت داشتند با این حال برخی بر این باورند که این سطح از مشارکت بالا نبوده است، از جمله یک شهروند مادریدی که به گزارشگر یورونیوز گفت: « درصد شرکت کنندگان کافی نبود و می شد رای دهندگان بیشتری را پای صندوق ها کشاند. برای اینکه همه نگرانیم. این نرخ نه چندان بالای مشارکت برای کشور خوب نیست.»

دیگر شهروند ونزوئلایی تبار افزود: «از این نتیجه خیلی خوشحالم. برای اینکه حزب مردم وحدت اسپانیا را تضمین می کند. ونزوئلایی های ساکن اینجا بعد از برکنار کردن جریان چاوز به محافظه کاران رای می دهند. برای اینکه آنها مانع از تخریب کشور زیبایی چون اسپانیا می شوند.»

و یکی دیگر از شهروندان مادرید گفت: «به یاد دارم زمانی یک نامزد انتخابات گفت که ترس و نگرانی در اسپانیا موجب تغییر رویه می شود. اسپانیایی ها امروز نشان دادند که مساله نه ترس بود و نه رویه. این نتیجه برای من پاداش احزابی است که دموکراسی را برای ما آورده اند و دولت رفاه را پایه ریزی کرده اند. امیدوارم که برای بهتر شدن اوضاع در اسپانیا، حزب مردم و حزب سوسیالیست باهم ائتلاف کنند.»

کارلوس مارلاسکا خبرنگار یورونیوز در مادرید می گوید: «ماریانو راخوی، تنها رهبری حزب است که از رهگذر این انتخابات توانسته جایگاهش را مستحکم تر کند و حالا باید دید برای تشکیل دولت ائتلافی چطور مذاکره می کند و حاصل آن چه خواهد بود، گرچه همه رقبا از حمایت او برای ریاست دوباره بر دولت امتناع کرده اند.»