Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نیکلا استورجن: پارلمان اسکاتلند می تواند برکسیت را وتو کند

نیکلا استورجن: پارلمان اسکاتلند می تواند برکسیت را وتو کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیکلا استورجن می گوید اسکاتلند برای ماندن در اتحادیه اروپا دست به هر کاری می زند و پارلمان اسکاتلند می تواند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را وتو و مانع اجرای نتیجه همه پرسی…

آگهی

نیکلا استورجن می گوید اسکاتلند برای ماندن در اتحادیه اروپا دست به هر کاری می زند و پارلمان اسکاتلند می تواند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را وتو و مانع اجرای نتیجه همه پرسی شود.

نیکلا استورجن وزیر اول اسکاتلند در گفتگو با بی بی سی و با اشاره به اینکه منافع مردم اسکاتلند را در نظر دارد گفت: «همه چیز فورا اتفاق نمی افتد اما تصمیم به خروج مخرب ترین تجربه برای بریتانیا از پایان جنگ جهانی دوم است و من نمی خواهم که اسکاتلند از این مسئله آسیب ببیند. همه می دانند که من از استقلال اسکاتلند حمایت می کنم، این که می گویند همه چیزهایی که من می گویم بخاطر استقلال است درست نیست بلکه همه کارهای من برای حمایت از اسکاتلند است. اما اگر برای حفاظت از اسکاتلند به در نظرگرفتن گزینه استقلال نیاز باشد ما بطور مصمم آنرا انجام خواهیم داد.»

نیکلا استورجن گفته است که از پارلمان اسکاتلند می خواهد که از خروج بریتانیا که باید در مجلس عوام بریتانیا تصویب شود حمایت نکند. جمعیت اسکاتلند ۵ میلیون نفر است و در همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، ۶۲ درصد مشارکت کنندگان رای به ماندن در اتحادیه اروپا دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحقیقات ضدفساد پلیس اسکاتلند؛ نیکلا استورجن ساعتی پس از بازداشت آزاد شد

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند