واکنش بنیانگذاران اتحادیه اروپا به نتیجه همه پرسی بریتانیا

واکنش بنیانگذاران اتحادیه اروپا به نتیجه همه پرسی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژان مارک ارو، وزیر امورخارجه فرانسه روز شنبه از اتحادیه اروپا خواست که به سرعت درباره خروج بریتانیا از این مجموعه اقدام کند.

آگهی

ژان مارک ارو، وزیر امورخارجه فرانسه روز شنبه از اتحادیه اروپا خواست که به سرعت درباره خروج بریتانیا از این مجموعه اقدام کند. به گفته وی ۲۷ عضو دیگر این اتحادیه نیازمند ارایه اهدافی تازه هستند.

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امورخارجه آلمان نیز در حاشیه دیدار وزیران خارجه شش عضو بنیانگذار اتحادیه اروپا در برلین گفت: «ما نباید متوسل به اقداماتی گیج کننده شویم و چنان عمل کنیم که همه پاسخ ها را داریم؛ همین طور پس از تصمیم بریتانیایی ها، ما نباید به حالی افسرده و منفعلانه بلغزیم.»

در نشست برلین وزیران خارجه آلمان، هلند، ایتالیا، فرانسه، بلژیک و لوگزامبورگ شرکت دارند.

برت کوئندرس، وزیر امورخارجه هلند دیگر وزیری است که با اشاره به ضرورت آغاز هرچه زودتر گفت و گو با بریتانیا درباره خروجش از اتحادیه اروپا گفت: «من فکر نمی کنم که تردیدگرایی اروپایی یا نظرات درباره اروپا در کشور من، چندان با دیگر کشورها متفاوت باشد. مردم باید نتایج اروپا را ببینند. به نظرم این نکته اصلی است ولی باید تحول ایجاد کنیم. ما خواهان خلاء نیستیم و اکنون مهم است که این گفت و گو ها با حسن نیت و در اولین فرصت با بریتانیا آغاز شود.»

تمایلات مخالف اتحادیه اروپا در سراسر قاره سبز رو به گسترش است و رهبران احزاب راست افراطی فرانسه، هلند و ایتالیا خواستار برپایی همه پرسی مشابه با بریتانیا در این کشورها شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لرد هیل، کمیسر مستعفی بریتانیا: آنچه نباید شد

اعتراض به برکسیت در ادینبورگ و لندن

لندن در شوک برکسیت، پایتخت بریتانیا خواهان باقی ماندن در اتحادیه اروپا است