Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بیم و امیدهای کشورهای اتحادیه اروپا به همه پرسی تاریخی بریتانیا

بیم و امیدهای کشورهای اتحادیه اروپا به همه پرسی تاریخی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همه پرسی در بریتانیا بر سر آینده این کشور در اتحادیه اروپا صفحه نخست روزنامه های آلمان را در روز پنجشنبه به خود اختصاص داد.

آگهی

همه پرسی در بریتانیا بر سر آینده این کشور در اتحادیه اروپا صفحه نخست روزنامه های آلمان را در روز پنجشنبه به خود اختصاص داد.

گرچه آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان همواره خواستار بریتانیایی قوی در اتحادیه اروپا بوده اما این به آن معنا نیست که موجودیت و آینده این اتحادیه به تصمیم بریتانیا بستگی دارد. رنه فیستر، خبرنگار مجله اشپیگل در این باره به یورونیوز گفت: «در صورتی که بریتانیا واقعا تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا بگیرد به نظر من مرکل از یک طرف ابراز تاسف می کند و از طرف دیگر می گوید که این به معنای پایان اتحادیه اروپا نیست. فکر می کنم مرکل رهبری جنبش حفظ وحدت اتحادیه اروپا را در اختیار خواهد گرفت. این جنبش خواهد گفت که پیامدهای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا کمتر از آن است که تصور می شود.»

بحث بر سر تبعات ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا در فرانسه هم متداول است و در گوشه و کنار درباره آن نظرات مختلفی شنیده می شود. یک شهروند پاریسی گفت: «این تصمیم موافقان و مخالفانی دارد. فکر می کنم پادشاهی بریتانیا همواره از اتحادیه اروپا بهره برده است. از این نظر اگر آنها خارج شوند شاید خیلی هم بد نباشد. از سوی دیگر آنها بخشی از اتحادیه اروپا هستند و وقتی آمریکایی ها هم به آنها توصیه می کنند که بمانند، شاید این به نفع آنها باشد. برای اینکه ماندن یا رفتن تصمیمی تاریخی و بلند مدت است.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه پیشتر هشدار داده بودند که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند به محرومیت این کشور از دستیابی به بازار واحد اروپایی بیانجامد.

همزمان با این همه پرسی در بریتانیا، روزنامه های فرانسوی هم روز پنجشنبه عنوان نخست خود را به موضوع آینده بریتانیا در اتحادیه اروپا اختصاص دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد