«دست کم ۲۵۰۰ داعشی در جریان آزادسازی فلوجه کشته شده اند»

«دست کم ۲۵۰۰ داعشی در جریان آزادسازی فلوجه کشته شده اند»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات نظامی عراق می گویند از زمان آغاز عملیات بازپس گیری فلوجه و نقاط اطراف این شهر دست کم ۲۵۰۰ نفر از اعضای داعش را از پای درآورده اند.

آگهی

مقامات نظامی عراق می گویند از زمان آغاز عملیات بازپس گیری فلوجه و نقاط اطراف این شهر دست کم ۲۵۰۰ نفر از اعضای داعش را از پای درآورده اند. به گفتۀ ارتش این کشور، نیروهای ویژۀ ضد تروریسم عراق همچنین پاکسازی مناطق مختلف این شهر را از مین و مواد منفجره آغاز کرده اند.

تخلیۀ کامل مناطق اطراف فلوجه از اعضای باقی ماندۀ داعش نیز همزمان با پاکسازی شهر پیش می رود. علاوه بر نیروهای ویژه ضد تروریسم عراق، ارتش این کشور و نیروهای مسلح محلی ضد داعش نیز در آزادسازی این شهر شرکت دارند.

ژنرال عبدل وهاب السعیدی، فرماندۀ نیروهای ویژۀ ضد تروریسم عراق در این عملیات می گوید: «آنها سعی می کنند در گوشه و کنار با حمله به نیروهای ما حضور خود را نشان بدهند و بیشترین فعالیت آنها در غرب شهر دیده می شود. وقتی که حضور آنها در غرب این منطقه کاملا از بین رفت و نیروهای ما به همسایگی جولان رسیدند دیگر صدای شلیک هیچ گلوله ای را در فلوجه نخواهید شنید.»

فلوجه نخستین شهر در عراق بود که در ژانویۀ سال ۲۰۱۴ به دست داعش افتاد. عملیات آزادسازی فلوجه که از روز بیست و سوم مه (سوم خرداد) آغاز شده تاکنون هزاران نفر را مجبور کرده است که از این منطقه بگریزند.

به گفتۀ مسئولان شورای بلژیکی ادارۀ امور پناهجویان، تاکنون ۸۴۰۰۰ نفر توانسته اند فلوجه را ترک کنند و در اردوگاههای موقت برپا شده در اطراف این منطقه مستقر شوند. این شورا که مسئولیت کنترل و رسیدگی به این اردوگاهها را به عهده دارد نسبت به تعداد زیاد پناهجویان و امکانات کم هشدار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشروی های ارتش عراق برای بازپس گیری نهایی فلوجه

زندگی دشوار بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار آواره عراقی

نیروهای عراقی در نبرد با داعش، کنترل مرکز فلوجه را در اختیار گرفتند