Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کارزار سیاسی برای ماندن در اتحادیه اروپا

کارزار سیاسی برای ماندن در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یکی از وعده های انتخاباتی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، همه پرسی بر سر ماندن یا خروج این کشور (برکسیت) از اتحادیه اروپا بود.

آگهی

یکی از وعده های انتخاباتی دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، همه پرسی بر سر ماندن یا خروج این کشور (برکسیت) از اتحادیه اروپا بود. اما او امروز در موقعیتی خطیر گرفته است. او هیچگاه فکر نمی کرد این همه پرسی تا این حد او را در تنگنا قرار بدهد در حالیکه بحرانهای جاری اتحادیه اروپا مانند مهاجرت، مسائل مالی و امنیت نیز مزید بر علت است.

دیوید کامرون در این باره گفته بود: «شخصا به اتحادیه اروپا شکاک هستم و به برخی اقدامات این اتحادیه انتقاد دارم. اما این مسئله، نه نقطه ضعف کارزار ما بلکه نشانه قدرت آن است، زیرا ما خودمان را جای آنها هم گذاشته یم اما طرف مقابل، حاضر به چنین کاری نیست.»

به عبارت دیگر، محافظه کاران می گویند ما نیز مانند شما واقعا به اتحادیه اروپا اعتقادی نداریم و برای همین شما را درک می کنیم اما باور کنید با بودن در این اتحادیه وضعیتمان بهتر است. چنین استدلالی، افراد و بویژه جوانان را کاملا قانع نمی کند که رأی بدهند.

دیوید کامرون: «این مسائل را کنار هم بگذارید، شوک ناشی از برکسیت، شوک عدم قطعیت و شوک تجاری، اینها بمبی است برای اقتصاد این کشور، و بدتر از همه اینکه خودمان می خواهیم فتیله آن را روشن کنیم.»

جورج آزبورن، وزیر خزانه داری بریتانیا می گوید: «نگرانی من این است که اگر ما اتحادیه اروپا را ترک کنیم اقتصادِ کشور باید بهای گزافی بپردازد.»

بیش از نیمی از تجارت فرامرزی بریتانیا با اتحادیه اروپا انجام می شود. بسیاری از مفسران اقتصادی می گویند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، یک فاجعه تجاری برای این کشور و بازار جهانی خواهد بود، که باعث می شود درآمد ناخالص ملی حدود ۳.۵ تا ۹.۵ درصد افت کند.

جیمی کوربین، رهبر حزب کارگر نیز در حالی که بر مزایای اقتصادی این کار برای سرمایه گزاران و کارگران تأکید می کرد، از اعضای حزبش خواست به ماندن رأی بدهند .

ما در حزب کارگر، بشدت خواهان ماندن در اتحادیه اروپا هستیم، چون باور داریم این اتحادیه برای ما سرمایه و شغل فراهم کرده و از کارگران، مصرف کنندگان و محیط ما نیز محفاظت کرده است. همچنین، عضویت در این اتحادیه راهی حیاتی برای روبرو شدن با چالشهای ما در قرن بیست و یکم است.

این همه پرسی، اختلافهای سیاسی را هم پشت سر گذاشته است. تونی بلر و سر جان مِیجر، دو نخست وزیر اسبق بریتانیا متحد شدند تا جوان را ترغیب کنند به ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا رأی بدهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت