شروط کمیته المپیک برای ورزشکاران روسیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شروط کمیته المپیک برای ورزشکاران روسیه

رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که یکایک ورزشکاران کشورهای روسیه و کنیا باید بصورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند تا در صورت نداشتن سابقه دوپینگ بتوانند با پرچم کشورهای خود در المپیک شرکت کنند.

این بررسی در صورتی تایید خواهد شد که آزمایشهای ضد دوپینگ خارج از این دو کشور صورت پذیرد.

مسئولان المپیک، روز سه شنبه برای بررسی اقدامات لازم بمنظور جلوگیری از دوپینگ در المپیک ریودوژانیرو دیدار کردند. این جلسه در پی محرومیت ورزشکاران دو و میدانی روسیه از شرکت در المپیک به علت استفاده از مواد نیروزا برگزار شد. این حکم را پیش از این اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی صادر کرده بود.

در کنفرانس مطبوعاتی پس از این جلسه، توماس باخ، رییس کمیته بین المللی المپیک با اعلام شرایط جدید برای این ورزشکاران گفت که مسئولان المپیک از تصمیم اتحادیه بین المللی فدراسیونهای دو و میدانی حمایت می کند.

آقای باخ گفت: «نتیجه این جلسه این بود که این تصمیمات موجود در این ابلاغیه و ادعای اساسی آن بر مبنای شک و تردیدهای جدی در پاک بودن ورزشکاران این کشورها از دوپینگ صادر شده است.»

با این حال الکساندر ژوکوف، رییس کمیته المپیک روسیه اعلام کرد که به شرکت ورزشکاران دو و میدانی این کشور در المپیک امیدواراست و معتقد است که تجدید نظر خواهی برای آنان در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) امکان پذیر است.