شروط کمیته المپیک برای ورزشکاران روسیه

شروط کمیته المپیک برای ورزشکاران روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که یکایک ورزشکاران کشورهای روسیه و کنیا باید بصورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند تا در صورت نداشتن سابقه دوپینگ بتوانند با پرچم کشورهای خود در المپیک شرکت…

آگهی

رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که یکایک ورزشکاران کشورهای روسیه و کنیا باید بصورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند تا در صورت نداشتن سابقه دوپینگ بتوانند با پرچم کشورهای خود در المپیک شرکت کنند.

این بررسی در صورتی تایید خواهد شد که آزمایشهای ضد دوپینگ خارج از این دو کشور صورت پذیرد.

مسئولان المپیک، روز سه شنبه برای بررسی اقدامات لازم بمنظور جلوگیری از دوپینگ در المپیک ریودوژانیرو دیدار کردند. این جلسه در پی محرومیت ورزشکاران دو و میدانی روسیه از شرکت در المپیک به علت استفاده از مواد نیروزا برگزار شد. این حکم را پیش از این اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی صادر کرده بود.

در کنفرانس مطبوعاتی پس از این جلسه، توماس باخ، رییس کمیته بین المللی المپیک با اعلام شرایط جدید برای این ورزشکاران گفت که مسئولان المپیک از تصمیم اتحادیه بین المللی فدراسیونهای دو و میدانی حمایت می کند.

آقای باخ گفت: «نتیجه این جلسه این بود که این تصمیمات موجود در این ابلاغیه و ادعای اساسی آن بر مبنای شک و تردیدهای جدی در پاک بودن ورزشکاران این کشورها از دوپینگ صادر شده است.»

با این حال الکساندر ژوکوف، رییس کمیته المپیک روسیه اعلام کرد که به شرکت ورزشکاران دو و میدانی این کشور در المپیک امیدواراست و معتقد است که تجدید نظر خواهی برای آنان در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) امکان پذیر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید اتمی کرملین از نبرد زمینی تا فضا؛ چه چیزی پوتین را از استفاده از سلاح‌های هسته‌ای باز می‌دارد؟

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد

اوکراین: برای نخستین‌بار بمب‌افکن راهبردی روسیه را سرنگون کردیم