اف بی آی متن کامل مکالمات تلفنی عمر متین و پلیس را منتشر کرد

اف بی آی متن کامل مکالمات تلفنی عمر متین و پلیس را منتشر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی افزایش انتقادها به پلیس اورلاندو مبنی بر عدم واکنش به موقع در جریان تیراندازی در باشگاه شبانۀ دگرباشان جنسی، پلیس فدرال آمریکا روز دوشنبه متن کامل مکالمۀ تلفنی عمر متین، قاتل ۴۹ نفر در این باشگا

آگهی

در پی افزایش انتقادها به پلیس اورلاندو مبنی بر عدم واکنش به موقع در جریان تیراندازی در باشگاه شبانۀ دگرباشان جنسی، پلیس فدرال آمریکا روز دوشنبه متن کامل مکالمۀ تلفنی عمر متین، قاتل ۴۹ نفر در این باشگاه را منتشر کرد.

جان مینا، رئیس پلیس اورلاندو نیز در پاسخ به انتقادها گفت: «متن منتشر شده که بر اساس مکالمات رادیویی است نشان می دهد که نیروهای پلیس بدون درنگ در محل حادثه حاضر شده و ارتباط با این تیرانداز را آغاز کرده اند. این مساله بسیار مهم است چرا که مداخلۀ پلیس موجب شد که عمر متین تیراندازی را متوقف و با تعدادی از گروگانها خود را در دستشویی زندانی کند.»

اف بی آی می گوید عمر متین در چهار تماس تلفنی با پلیس علاوه بر اینکه خود را یکی از «سربازان داعش» معرفی کرده، از بستن کمربند انفجاری به گروگانها و کارگذاشتن مواد منفجره در اتومبیل با مذاکره کنندگان سخن گفته اما پلیس هیچ مادۀ منفجره ای در خودروی این آمریکایی افغان تبار و هیچ کمربندن انفجاری در این باشگاه نیافته است.

به استناد این گزارش، عمر متین در گفت و گو با پلیس که برای آزادی گروگانها مذاکره می کرده توقف بمباران سوریه و عراق را در قبال آزادی این گروگانها خواستار شده است. اف بی آی می گوید به مدت سه ساعت هیچ تیراندازی در داخل باشگاه پالس صورت نگرفته و بیشتر قربانیان در دقایق اولیۀ ورود عمر متین به این باشگاه کشته شده اند.

به گفتۀ وزیر دادگستری آمریکا این مکالمات تلفنی و آنچه که عمر متین در حین و پس از تیراندازی به روی فیسبوک خود منتشر می کرده به پلیس برای فهمیدن انگیزۀ این جوان ۲۹ ساله کمک کرده است. با اینحال اف بی آی می گوید هنوز هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط مستقیم عمر متین با داعش یا هیچ گروه تروریستی دیگری به دست نیامده است.

داعش پس از این تیراندازی که روز دوازدهم ژوئن رخ داد مسئولیت این حمله را بعهده گرفته و عمر متین را یکی از جنگجویان این گروه معرفی کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرامیداشت یاد قربانیان اورلاندو در مرکز هنرهای نمایشی این شهر

مراسم خاکسپاری تعدادی از قربانیان تیراندازی اورلاندو برگزار شد

اوباما با خانواده قربانیان تیراندازی اورلاندو دیدار کرد