اوباما با خانواده قربانیان تیراندازی اورلاندو دیدار کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از مهران احمدی
اوباما با خانواده قربانیان تیراندازی اورلاندو دیدار کرد

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا چهار روز پس از تیراندازی در یک باشگاه همجنسگرایان در اورلاندو، ضمن سفر به این شهر با خانواده قربانیان این حادثه دیدار کرد.

رئیس جمهوری آمریکا پس از این ملاقات در سخنانی بار دیگر خواستار اصلاح قانون حمل اسلحه در این کشور شد. باراک اوباما همچنین دسترسی آسان به اسلحه و عدم برخورد کنگره آمریکا با خشونت های مسلحانه در این کشور را مورد انتقاد قرار داد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «کسانی که اینجا کشته و زخمی شدند مورد اصابت گلوله های اسلحه قوی یک قاتل قرار گرفتند. انگیزه های این قاتل ممکن است با انگیزه های عامل کشتار آورورا و نیوتاون متفاوت باشد، اما ابزار کشتار بسیار شبیه بوده است. کسانی که از قابلیت دسترسی به سلاح دفاع می کنند باید با این خانواده ها ملاقات کنند و توضیح دهند چرا باید اینگونه باشد.»

همزمان با سفر باراک اوباما به اورلاندو، روز پنجشنبه مراسمی در گرامیداشت یاد قربانیان تیراندازی اخیر در محل بنای یادبود حادثه ۱۱ سپتامبر در نیویورک برگزار شد.

در ساعات اولیه روز یکشنبه ۴۹ نفر از افراد حاضر در باشگاه پالس در اورلاندو به ضرب گلوله های عمر صدیق متین کشته شدند. گروه داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت. با این حال مقامات آمریکا می گویند عمر صدیق متین از خارج از مرزهای این کشور کمکی دریافت نکرده است.

از تیراندازی اورلاندو به عنوان مرگبارترین حادثه از این دست در تاریخ آمریکا نام برده می شود.