گرامیداشت یاد قربانیان اورلاندو در مرکز هنرهای نمایشی این شهر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گرامیداشت یاد قربانیان اورلاندو در مرکز هنرهای نمایشی این شهر

یک هفته پس از تیراندازی در یک باشگاه شبانه دگرباشان جنسی، مراسم گرامیداشتی برای یاد قربانیان این حادثه در مرکز هنرهای نمایشی اورلاندو برگزار شد. عمر میر صدیق متین روز دوازدهم ژوئن ( ۲۳ خرداد) به روی حاضران در این باشگاه شبانه آتش گشود که در نتیجۀ آن ۴۹ نفر کشته شدند.

به گزارش پلیس، ۵۳ نفر نیز در این تیراندازی مجروح شده اند که از این تعداد ۳۳ نفر هنوز در بیمارستان بسر می برند. به گفتۀ مقامات بیمارستان اورلاندو شش نفر از این مجروحان در شرایط وخیم و در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند.

اف بی آی در ادامۀ تحقیقات خود می گوید عمر متین در جریان عملیات تیراندازی خود در باشگاه پالس، ضمن رد و بدل کردن پیامک های تلفنی با همسرش، به یک ایستگاه تلویزیونی نیز تلفن زده و همزمان به روی صفحۀ فیسبوک خود مطالبی را در مورد این تیراندازی به اشتراک گذاشته و واکنش ها به این حادثه را چک می کرده است.

عمر متین که اصالت افغانی دارد و متولد آمریکاست خود نیز در نتیجۀ رد و بدل کردن آتش با پلیس کشته شد. وی پیش از کشته شدن به مرکز فوریت های پلیسی آمریکا (۹۱۱) تلفن زده و وفاداری خود را به داعش اعلام کرده است. این جوان ۲۹ ساله در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ دوبار به ظن ارتباط با گروههای تروریستی و سلفی مورد بازجویی قرار گرفته اما پلیس می گوید شواهدی دال بر خطرناک بودن وی نیافته است.

پلیس می گوید وی بارها به این باشگاه شبانۀ دگرباشان جنسی رفت و آمد داشته و چهرۀ شناخته شده ای برای کارکنان باشگاه پالس بوده است. همسر وی نیز به عنوان مطلع از عملیات عمر متین تحت بازجویی اف بی آی قرار گرفته و مراجعه کنندگان به مسجدی که عمر متین به آنجا رفت و آمد می کرده نیز از سوی پلیس در مورد گرایشات و رفتار وی مورد سوال قرار گرفته اند.