Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پوتین محرومیت ورزشکاران روسی را ناعادلانه خواند

پوتین محرومیت ورزشکاران روسی را ناعادلانه خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه تصمیم شورای اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی را مبنی بر محرومیت ورزشکاران روسی به خاطر استفاده از مواد نیروزای غیرقانونی، ناعادلانه…

آگهی

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه تصمیم شورای اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی را مبنی بر محرومیت ورزشکاران روسی به خاطر استفاده از مواد نیروزای غیرقانونی، ناعادلانه خواند.

وی همچنین خواستار آن شد که مسئولیت استفاده از مواد نیروزا از سوی برخی ورزشکاران روسی به صورت موردی و نه گروهی مورد بررسی قرار گیرد.

آقای پوتین با تاکید بر مسئولیت فردی ورزشکاران گفت: «پیش از این در اینباره صحبت کرده ام. مسلما این عادلانه نیست. اصول حقوقی مشترک و پذیرفته شده ای وجود دارد که یکی از آن ها، فردی کردن مسئولیت [کیفری] است.»

شورای اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی روز جمعه و در پی برگزاری نشستی در وین اعلام کرد محرومیت ورزشکاران روسی به دلیل استفاده از مواد نیروزا لغو نخواهد شد. با اینحال این اتحادیه اعلام کرده ورزشکاران روسی که از مواد نیروزا استفاده نکرده اند می توانند به صورت فردی در المپیک ریو شرکت کنند.

یولیا استپانوا، دونده روس با ابراز خرسندی از امکان شرکت در مسابقات بصورت فردی می گوید: «این خبر خوبی برای من است.»

مقامهای روسی تاکنون هرگونه دوپینگ سازماندهی شده از سوی نهادهای دولتی این کشور را رد کرده اند. آقای پوتین همچنین روز جمعه و ساعاتی پیش از آغاز نشست شورای اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی اعلام کرده بود که مسئله دوپینگ تنها مربوط به کشور روسیه نیست و عده ای به دنبال بهره برداری سیاسی از این موضوع هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در آستانه بازیهای المپیک، حکم تعلیق دو و میدانی روسیه تایید شد

رویترز: پوتین برای آتش‌بس مشروط در اوکراین اعلام آمادگی کرده است

به فرمان پوتین، چشم در برابر چشم؛ روسیه دست بر اموال خصوصی آمریکایی‌ها می‌گذارد