Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپاییان: بریتانیا در اتحادیه اروپا بماند

اروپاییان: بریتانیا در اتحادیه اروپا بماند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیمی از نمایندگان محافظه کار پارلمان بریتانیا، حزب ملی گرای استقلال بریتانیا، چند نماینده حزب کارگر و همچنین بخش قابل توجهی از شهروندان این کشور با برگزاری رفراندوم، سودای خروج از اتحادیه اروپا را…

آگهی

نیمی از نمایندگان محافظه کار پارلمان بریتانیا، حزب ملی گرای استقلال بریتانیا، چند نماینده حزب کارگر و همچنین بخش قابل توجهی از شهروندان این کشور با برگزاری رفراندوم، سودای خروج از اتحادیه اروپا را دارند.

اما اکثر اروپایی ها با بریتانیایی های موافق «برکسیت» (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) نیستند و خواهان ماندن بریتانیا در اتحادیه هستند.

یک شهروند آلمانی می گوید: «اگر بریتانیایی ها فکر می کنند که صلاحشان در ترک اتحادیه اروپاست، پس باید که راهی جاده ترک اتحادیه شوند.»

نطفۀ اتحادیه اروپا، امروزه با ۲۸ عضو، پس از جنگ جهانی دوم و با هدف همگرایی، تردد و تجارت آزاد و بویژه جلوگیری از جنگ بسته شد.

یک شهروند اتریشی، ساکن وین، پایتخت می گوید: «توصیه ام به بریتانیایی ها این است که در اتحادیه باقی بمانند تا زحماتی که در چندین دهه صرف تشکیل و بقای آن شده است به هدر نرود.»

بریتانیایی های موافق برکسیت می گویند میلیاردها پوند از پولشان به جیب اتحادیه سرازیر می شود و در مقابل هزاران مهاجران برای کار و زندگی بهتر روانه بریتانیا می شوند و کشورشان بیشتر به اروپا می دهد تا از آن بگیرد.

یک شهروند نروژی معتقد است: «خروج بریتانیا از اتحادیه تفاوت بزرگی ایجاد نمی کند چرا که بریتانیا دومین اقتصاد اروپاست و جامعه اروپا ناگزیر از تعامل و مراوده با بریتانیاست.»

جوانان بریتانیایی و اروپایی بیشتر از افراد مسن موافق ایده اروپای متحد و اتحادیه اروپا هستند و هیچ کشور عضو اتحادیه اروپا خواهان خروج بریتانیا از اتحادیه نیست.

یک شهروند ایتالیایی هم می گوید: «در نظام دموکراسی هر کشور و ملتی حق انتخاب دارد. با این وجود، برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) برای اعضای اتحادیه مشکل ساز می شود زیرا کشور و بخشی مهم از اتحادیه اروپا را از دست می دهیم.»

بر اساس نظرسنجی «تی ان اس» که در ماه ژوئن و در بریتانیا انجام شد،۶۰ درصد مردم در فرانسه، لوگزامبورگ و جمهوری چک، ۷۰ درصد در ایرلند و ۷۹ درصد در آلمان موافق ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند.

بر اساس این نظرسنجی، در همه پرسی ۲۳ ژوئن (۳ تیرماه) در بریتانیا ۴۱ درصد به ماندن و ۴۳ درصد به نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا رای خواهند داد. ۱۶ درصد بریتانیایی ها هم هنوز تصمیمی نگرفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار سیاستگذاران بانک مرکزی بریتانیا نسبت به «برکسیت»

ابراز نگرانی رئیس شورای اروپا از خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند