Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ابراز نگرانی رئیس شورای اروپا از خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا

ابراز نگرانی رئیس شورای اروپا از خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تازه ترین نظرسنجیها درباره همه پرسی بریتانیا، حامیان ماندن این کشور در اتحادیه اروپا را نگران کرده است.

آگهی

تازه ترین نظرسنجیها درباره همه پرسی بریتانیا، حامیان ماندن این کشور در اتحادیه اروپا را نگران کرده است. بر اساس دو نظرسنجی که بتازگی منتشر شده اند، حامیان خروج از اتحادیه اروپا با اختلاف کمی، از رقیب پیشی گرفته اند.

در حالی که درست یک هفته تا روز سرنوشت ساز همه پرسی باقی مانده است، حامیان دو طرف آخرین تلاشهای خود را به کار بسته اند تا رای دهندگانی را که هنوز تصمیم نگرفته اند به همراهی با خود قانع کنند.

دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا با اعلام حمایت از ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا هشدار داد که خروج بریتانیا، عواقب خطرناکی برای بریتانیا و کل اتحادیه اروپا خواهد داشت.

حامیان خروج از اتحادیه اروپا در هفته های اخیر تلاش خود را بر مساله مهاجران خارجی ساکن بریتانیا متمرکز کزده اند. از سوی دیگر، طرفداران ماندن در اتحادیه اروپا هشدار می دهند که خروج از اتحادیه اروپا عواقب وخیم اقتصادی برای بریتانیا به همراه خواهد داشت.

سازمان «اروپاییهای بدون مرز» با انتشار یک انیمیشن که در آن رهبران اروپایی به تصویر کشیده شده اند به استقبال این همه پرسی رفته است. در این انیمیشن، آینده تیره بریتانیا در صورت خروج از اتحادیه اروپا به نمایش گذاشته شده است.

فیلیپ کایلا، رئیس سازمان «اروپاییهای بدون مرز» که تهیه کننده این انیمیشن است می گوید: «یکی از حامیان خروج گفت جهان مثل صدفی برای آنها است و آنها می توانند با ارتباطی که با کشورهای بزرگی مثل آمریکا و چین برقرار می کنند، به حیات خود ادامه بدهند. با وجود اینکه باراک اوباما صراحتا گفته است که در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، توافقنامه تجارت آزاد با بریتانیا، اولویت آمریکا نخواهد بود.»

یکی از وعده های انتخاباتی دولت محافظه کار بریتانیا، برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا بود. اما پس از آنکه بریتانیا توانست به گفته دیوید کامرون به «موقعیت ویژه ای» که در اروپا به دنبال آن بود دست پیدا کند، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که از خروج از این اتحادیه حمایت نمی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟

وتوی لحظه آخری آلمان مانع تصویب نخستین تحریم‌های گازی اتحادیه اروپا علیه روسیه شد

اتحادیه اروپا  با هدف حمایت از کودکان کنترل شدیدتری بر پلتفرم‌های پورنوگرافی اعمال می‌کند