پلیس فرانسوی در مراسم تشییع پیکر همکارش با رئیس جمهور و نخست وزیر دست نداد

پلیس فرانسوی در مراسم تشییع پیکر همکارش با رئیس جمهور و نخست وزیر دست نداد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیکر یک فرمانده پلیس فرانسه و شریک زندگی وی که دوشنبه گذشته در شهر منیانویل در نزدیکی پاریس و با ضربات چاقوی یک مهاجم وفادار به داعش به قتل رسیده بودند طی مراسمی ویژه در کاخ ورسای پاریس تشییع…

آگهی

پیکر یک فرمانده پلیس فرانسه و شریک زندگی وی که دوشنبه گذشته در شهر منیانویل در نزدیکی پاریس و با ضربات چاقوی یک مهاجم وفادار به داعش به قتل رسیده بودند طی مراسمی ویژه در کاخ ورسای پاریس تشییع شد.

مراسم وداع با ژان باتیست سالوان و جسیکا اشنایدر با حضور صدها مامور پلیس، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه و مانوئل والس، نخست وزیر این کشور برگزار شد.

آقای اولاند در این مراسم گفت:«دو قهرمان عادی، یک مرد و یک زنی که زندگی را با هم شریک بودند، آنهایی که خانه ای مشترک ساختند و پسر کوچکشان متیوی سه ساله را با عشق و محبت بار آوردند. تحمل این که هستی آنان به طرز وحشیانه ای از آنان ستانده شد بسیار سخت است، آنانی که قربانی تروریستی شدند که وجودش مالامال از نفرت بود.»

پسر سه سالۀ زوج به قتل رسیده در جریان گروگانگیری توسط فرد مهاجم به نام العروسی عبدالله آسیبی ندیده اما کاملا شوک زده بوده است. آقای عبدالله، مهاجم، در یورش پلیس فرانسه به محل گروگانگیری از پای درآمده بود.

در جریان مراسم تشییع یک مامور پلیس ظاهرا در اعتراض به در اختیار نداشتن تجهیزات کافی در محل خدمتش و آنچه که وی آن را عدم حمایت کافی دولت از پلیس می داند، برجای خود ایستاد و از دست دادن با رئیس جمهوری و متعاقب وی با نخست وزیر فرانسه سر باز زد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زن فرانسوی با طناب تا ارتفاع ۱۱۰ متری برج ایفل بالا رفت

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد

تبعات حمله تروریستی به کنسرتی در مسکو: کارگران مهاجر در حال فرار از روسیه هستند