فرانسه ۲۰ نفر از هواداران آشوبگر تیم فوتبال روسیه را اخراج می کند

فرانسه ۲۰ نفر از هواداران آشوبگر تیم فوتبال روسیه را اخراج می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات فرانسوی اعلام کردند که ۲۰ نفر از هواداران آشوبگر تیم فوتبال روسیه بهمراه الکساندر ایشپیریگین چهره شناخته شده ملی گرای افراطی روس و همکار ایگور لبدیف نماینده راست افراطی روسیه را از فرانسه اخراج

آگهی

مقامات فرانسوی اعلام کردند که ۲۰ نفر از هواداران آشوبگر تیم فوتبال روسیه بهمراه الکساندر ایشپیریگین چهره شناخته شده ملی گرای افراطی روس و همکار ایگور لبدیف نماینده راست افراطی روسیه را از فرانسه اخراج می کند.

روز پنج شنبه سه نفر از آشوبگران روسی که در خشونت های شنبه گذشته در مارسی مشارکت داشتند به یک تا دو سال زندان و دو سال ممنوعیت ورود به خاک فرانسه محکوم شدند. این ۲۳ نفر هواداران آشوبگر تیم فوتبال روسیه بخشی از گروه ۴۳ نفری هستند که در جریان مسابقه تیم روسیه با انگلستان در مارسی دست به خشونت زده بودند.

مقامات روسیه گفته اند که پیش از بازیهای جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ که در روسیه برگزار خواهد شد آشوبگران روسی و خارجی فوتبال را در لیست سیاه قرار خواهند داد.

در شهر لیل در شمال فرانسه برخی از طرفداران تیم فوتبال روسیه می گویند متهم کردن روس ها به خشونت عادلانه نیست.

نیکتا فارماشینسکو یکی از حامیان تیم روسیه میگوید: «انگلیسی ها می گویند که روس ها تحریک کننده آشوب و درگیری بودند، اما این حقیقت ندارد. هواداران روس نایستاده اند در وسط خیابان که به انگلیسی ها فحش دهند.»

ولادیمیر یکی دیگر از طرفداران تیم روسیه می گوید: «من در مارسی در استادیوم بودم که انگلیسی ها از راه رسیدند. آنها سکه های یورو را به سمت طرفداران تیم روسیه پرتاب می کردند. برای چند دقیقه به این کارشان ادامه دادند. من با فرزندم ایستاده بودم، آنها سکه ها را پایین پرت می کردند واقعا به ما آسیب می زد.»

از سوی دیگر روز چهارشنبه شهر لیل در شمال فرانسه شاهد درگیری میان فوتبال دوستان مست بریتانیایی و پلیس فرانسه بود. در صحنه ای یک از پلیس های فرانسوی به همکارانش می گوید : «بچه ها، باید شروع کنیم به دستگیر کردن.»

درگیری حامیان آشوبگر تیم های فوتبال بویژه در مارسی خسارت های زیادی بر جای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ها در روسیه به درگیری خشن هوادران تیم فوتبال روسیه و انگلستان

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

آغاز محاکمه دیپلمات اتحادیه اروپا؛ سوئد: هیچ مبنایی ندارد؛ ایران: به اسرائیل اطلاعات می‌داد