کلینتون انتخابات درون حزبی واشنگتن را نیز برد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کلینتون انتخابات درون حزبی واشنگتن را نیز برد

هیلاری کلینتون، نامزد احتمالی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه آخرین انتخابات مقدماتی این حزب را در واشنگتن از ان خود کرد.

ساعاتی پیش از اعلام نتایج این انتخابات، وزیر خارجۀ پیشین آمریکا همچنین با برنی سندرز، نامزد سوسیالیست برای این انتخابات دیدار کرده بود. برنی سندرز کناره گیری خود از این رقابت ها پیش از همایش دموکرات ها در ماه ژوییه را منوط به شرایطی کرده است.

بنا به گزارش منابع خبری آمریکا، هیلاری کلینتون توانست ۸۰ درصد از آرا را کسب کند. وی پیش از این نیز حد نصاب ۲۳۸۳ نمایندۀ درون حزبی را برای پیروزی در همایش دموکرات ها به دست آورده بود.

گردهمآیی دموکرات ها برای انتخاب نامزد رسمی این حزب طی روزهای ۲۵ تا ۲۸ ژوییه (چهارم تا هفتم مرداد) در فیلادلفیا برگزار خواهد شد.

باراک اوباما پیش از این پیروزی هیلاری کلینتون را در این انتخابات به وی تبریک گفته و حمایت خود را از وزیر خارجۀ سابق این کشور اعلام کرده است.

چنانچه بانوی نخست پیشین آمریکا نامزد دموکراتها برای ریاست جمهوری ۲۰۱۶ شود این نخستین بار در تاریخ این کشور خواهد بود که یک زن نمایندگی یکی از دو حزب اصلی آمریکا را در این انتخابات بعهده خواهد داشت.