سایه خشونت های مارسی بر روابط روسیه و فرانسه؛ مسکو سفیر فرانسه را فراخواند

سایه خشونت های مارسی بر روابط روسیه و فرانسه؛ مسکو سفیر فرانسه را فراخواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت خارجه روسیه، سفیر فرانسه را در مسکو فراخواند.

آگهی

وزارت خارجه روسیه، سفیر فرانسه را در مسکو فراخواند. این اقدام واکنشی است به بازداشت بیش از ۴۰ تبعه روس توسط پلیس فرانسه که طی روزهای گذشته و در پی بروز خشونت ها در جریان بازی های جام ملت های اروپا در شهرهای فرانسه بویژه مارسی روی داد.

وزارت خارجه روسیه می گوید: «دامن زدن بیشتر به احساسات ضد روسی، می تواند به وخیمتر شدن روابط مسکو و پاریس بیانجامد.»

سرگئی لاورف، وزیر خارجه روسیه در حالیکه رفتار شماری از هواداران فوتبال کشورش را غیرقابل قبول خوانده از مقام های فرانسه انتقاد کرد و گفت: «هنگامی که بازداشت ها( بازداشت هواداران تیم روسیه) در حال انجام بود، مقام های فرانسه می بایست سفارتخانه یا کنسولگری ما را در مارسی در جریان قرار می دادند. درحالیکه چنین کاری صورت نگرفته. این اقدام فرانسه نقض تمامی تعهدات دیپلماتیک مندرج در کنوانسیون وین است. من در پیامی شفاهی به وزیر خارجه فرانسه از او خواستم که اجازه ندهد چنین مواردی بار دیگر تکرار شود.»

به گفته سرگئی لاورف ارزش های روسیه توسط هواداران تیم های دیگر کشورها خدشه دار شده حال آنکه این موضوع نادیده گرفته می شود. اشاره او به هواداران تیم انگلستان است که گفته می شود پرچم روسیه را لگد کرده و به مقام های این کشور توهین کرده اند.

به دنبال خشونت های هواداران تیم روسیه در جریان بازی با تیم ملی انگلستان در مارسی، اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا به این کشور هشدار داد که در صورت تکرار چنین خشونت هایی از بازی ها اخراج خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ها در روسیه به درگیری خشن هوادران تیم فوتبال روسیه و انگلستان

خیابان‌های دوبلین ایرلند پس از شورش شبانه آرام گرفت؛ ۳۴ نفر بازداشت شدند

خبرهای کوتاه برگزیده روز؛ قوه قضائیه ایران از اعدام «قاتلِ شهید امر به معروف» خبر داد