اظهارنظرهیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در مورد حادثه مرگبار اورلاندو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اظهارنظرهیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در مورد حادثه مرگبار اورلاندو

دو نامزد انتخاباتی احزاب دموکرات و جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز دوشنبه، به اظهار نظر در مورد تیراندازی در کلوپ شبانه همجنسگرایان در اورلاندو پرداختند.

هیلاری کلینتون، در سخنرانی خود درکلیولند واقع در ایالت اوهایو گفت: «من معتقدم که سلاح های جنگی جایی در خیابان های ما ندارد. ما شاید دیدگاه های مختلفی در مورد مقررات کنترل اسلحه داشته باشیم ولی باید در مورد چند نکته اساسی توافق داشته باشیم که اگر اف بی آی شما را برای موضوع تروریست تحت نظر دارد نباید بتوانید به راحتی بروید و بدون هیچ سوالی برای خود اسلحه بخرید.»

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه نیز در سخنرانی خود در ایالت نیوهمشایر گفت :«ما نمی توانیم اجازه دهیم که هزاران هزار نفر به کشور سرازیر شوند، کسانی که تعداد زیادی از آنها همانند این قاتل بیرحم وارد کشور می شوند. تنها دلیلی که این قاتل در کشور ما بود این است که ما از اول به خانواده او اجازه دادیم که به اینجا بیایند. این یک حقیقت است و باید درباره آن حرف بزنیم.»

آقای ترامپ از ساعاتی پس از حادثه مرگبار اورلاندو در مصاحبه ها و شبکه های اجتماعی دولت باراک اوباما را به عدم صراحت و ضعف محکوم کرده بود.