دو چهره از دونالد ترامپ در یک روز

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دو چهره از دونالد ترامپ در یک روز

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی روز جمعه خود در کنفرانس مسیحیان انجیلی در واشنگتن تلاش کرد تصویری میانه رو از خود ارائه دهد. او در روزهای گذشته و بدنبال انتقاد از یک قاضی آمریکایی – مکزیکی و اصالت مکزیکی او، به نژادپرستی متهم شده بود.

دونالد ترامپ در سخنرانی مداراجویانه خود گفت: «آزادی در هر صورت به معنای این است که هیچکس نباید از روی نژاد یا رنگ و یا رنگ پوست قضاوت شود. در حال حاضر ما یک ملت بشدت متفرق هستیم. ما قصد داریم که ملت را بار دیگر متحد کنیم.»

با این حال مداراجویی و میانه روی ترامپ تنها چند ساعت به طول انجامید و او در ریچموند ایالت ویرجینیا بار دیگر به سبک گفتمان شناخته شده خود بازگشت و یک سناتور آمریکایی با اصالت سرخپوستی را مورد حمله قرار داد.

دونالد ترامپ در ریچموند به سناتور الیزابت وارن که ریشه هایش به سرخپوستان آمریکا باز می گردد اشاره کرد و او را «گوفی» (شخصیت کودن و دست و پا چلفتی کارتون های دیزنی) نامید و گفت: «شما پوکاهونتس را می شناسید، خیلی ناعادلانه است که من اینقدر به پوکاهونتس حمله می کنم اما الیزابت وارن که من او را گوفی لقب می دهم، او یکی از بدترین سناتورهای سنای ایالات متحده است. او عملا هیچ کاری انجام نداده و در هیچ کاری موفق نبوده است.»

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشتم نوامبر ۲۰۱۶ ( ۱۸ آبان ۱۳۹۵) برگزار خواهد شد و به احتمال زیاد دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون نامزدهای احزاب جمهوریخواه و دموکرات با یکدیگر رقابت خواهند کرد.