وداع با محمد علی، پیکر او به خاک سپرده شد

وداع با محمد علی، پیکر او به خاک سپرده شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجلس ترحیم محمد علی، قهرمان اسطوره ای بوکس روز جمعه با تلاوت آیاتی از قرآن و با حضور شخصیت های برجسته در زادگاهش لویی ویل در ایالت کنتاکی آمریکا برگزار…

آگهی

مجلس ترحیم محمد علی، قهرمان اسطوره ای بوکس روز جمعه با تلاوت آیاتی از قرآن و با حضور شخصیت های برجسته در زادگاهش لویی ویل در ایالت کنتاکی آمریکا برگزار شد.

در این مراسم باشکوه لونی علی، بیوه محمد علی با تجلیل از همسرش گفت: «او از ما می خواست تا از زندگی و مرگش بعنوان فرصتی آموزنده برای جوانان این کشور و دنیا استفاده شود. او از ما می خواست تا به مردمی که رنج می برند یادآوری کنیم که او با بی عدالتی روبرو بود و در تبعیض رشد کرد و در اوایل زندگی اش او آزاد نبود تا همانی باشد که می خواسته.»

شماری از شخصیت های سرشناس ورزشی، هنری، سیاسی، مذهبی و اجتماعی با حضور در این مراسم در ستایش از محمد علی سخنرانی کردند.

بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا ضمن ادای احترام به این اسطوره دنیای بوکس گفت: «او چیزی را تصمیم گرفت که امیدوارم هر جوانی همان را بکند. او از وقتی خیلی جوان بود تصمیم گرفت تا داستان زندگی خود را بنویسد. خدا تو را قرین رحمت کند دوست من.»

پیکر محمد علی روز جمعه طی مراسمی در گورستان کیوهیل در لویی ویل به خاک سپرده شد. گرچه این مراسم به صورت خصوصی برگزار شد اما هزاران تن از هواداران این چهره جهانی با حضور در خیابان‎ های لویی ویل برای آخرین بار با قهرمانشان وداع کردند. دوستداران محمد علی با همراه داشتن تصاویر، علائم و نشانه هایی از این قهرمان افسانه ای به او ادای احترام کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد الکسی ناوالنی با حضور هزاران نفر در روسیه به خاک سپرده شد

طرفداران الکسی ناوالنی از مردم خواستند تا در مراسم تشییع جنازه او شرکت کنند

مراسم تشییع جنازه صالح العاروری با حضور هزاران نفر در بیروت برگزار شد