Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بالا گرفتن تنش لفظی بین مقامات ترکیه و آلمان

بالا گرفتن تنش لفظی بین مقامات ترکیه و آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تنش لفظی بین آلمان و ترکیه بر سر تصویب قطعنامه به رسمیت شناخته شدن قتل عام ارامنه به عنوان «نسل کشی» بالا گرفته است.

آگهی

تنش لفظی بین آلمان و ترکیه بر سر تصویب قطعنامه به رسمیت شناخته شدن قتل عام ارامنه به عنوان «نسل کشی» بالا گرفته است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه به طور ضمنی نسبت به اقدام تلافی جویانه کشورش در قبال آلمان هشدار داد.

رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به رای موافق چند نماینده ترک تبار به قطعنامه پارلمان آلمان گفته بود باید به این نمایندگان “درس عبرت” داد. وی همچنین خون آنها را “آلوده” خوانده بود.

نوربرت لامرت، رئیس پارلمان آلمان (بوندستاگ) گفت: «فکر نمی کردم در قرن بیست و یکم امکان داشته باشد که رئیس جمهوری که به شکل دموکراتیک انتخاب شده است برای طرح انتقاد خود، نسبت به تبار ترک قانونگذاران پارلمان آلمان که به شکل دموکراتیک انتخاب شده اند، ایجاد شبهه کند و خون آنها را آلوده توصیف نماید.»

سخنان رئیس پارلمان با تشویق آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و اعضای دولت او همراه بود.

Germany's speaker of parliament criticizes RT_Erdogan</a> comments over MPs with Turkish roots <a href="https://t.co/q6tOVAIa4c">https://t.co/q6tOVAIa4c</a> <a href="https://t.co/w3Z5pNycUK">pic.twitter.com/w3Z5pNycUK</a></p>&mdash; dwnews (dwnews) June 9, 2016

در روزهای اخیر و همزمان با سخنان رجب طیب اردوغان علیه نمایندگان ترک تبار پارلمان آلمان، این نمایندگان به شکلی گسترده در اینترنت و شبکه های اجتماعی مورد تهدید قرار گرفته اند.

از سوی دیگر بنا به گفته روزنامه حریت در ترکیه گروهی از وکلای این کشور، با تنظیم شکایتی علیه ۱۱ نماینده ترک تبار پارلمان آلمان، خواستار رسیدگی به پرونده آنها به دلیل “توهین به هویت ترک و دولت ترکیه” شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه با انتقاد از قرارداد تسلیحاتی ارمنستان و فرانسه: پاریس به دنبال جنگ‌افروزی در قفقاز است

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

ارمنستان از سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه خارج می‌شود