یک قطعه احتمالا متعلق به هواپیمای ناپدید شده مالزیایی در سواحل استرالیا پیدا شد

یک قطعه احتمالا متعلق به هواپیمای ناپدید شده مالزیایی در سواحل استرالیا پیدا شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پیدا شدن قطعه ای از یک هواپیما در سواحل جنوبی استرالیا، مقامات این کشور در حال بررسی این قطعه هستند که احتمال داده می شود مربوط به هواپیمای مالزیایی ام اچ ۳۷۰ باشد که دو سال پیش ناپدید…

آگهی

با پیدا شدن قطعه ای از یک هواپیما در سواحل جنوبی استرالیا، مقامات این کشور در حال بررسی این قطعه هستند که احتمال داده می شود مربوط به هواپیمای مالزیایی ام اچ ۳۷۰ باشد که دو سال پیش ناپدید شد.

ساموئل آرمسترانگ از ساکنان محلی که این قطعه را پیدا کرده می گوید: «به این قطعه برخوردم و حدس زدم که باید قطعه ای از یک هواپیما باشد و بعد به هواپیماهایی فکر کردم که سقوط کرده اند.»

دو قطعه دیگر بقایای ام اچ ۳۷۰ پیش از این در سواحل آفریقای جنوبی و جزیره موریس یافت شده بودند که مقامات مالزی ماه قبل گفتند که تقریبا می توان بطور قطعی گفت آنها متعلق به هواپیمای ناپدید شده هستند.

یوخن کائیمپف، اقیانوس شناس درباره امکان تعلق این قطعه به هواپیمای سقوط کرده مالزیایی می گوید: «امکانش وجود دارد زیرا این مسیر با مسیر حرکت جریان آب در جنوب اقیانوس هند سازگار است.»

پرواز ام اچ ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی در ماه مارس ۲۰۱۴ ( اسفند ۱۳۹۲) با ۲۳۹ سرنشین عازم پکن بود که مدت کوتاهی پس از برخاستن از کوالالامپور از روز صفحه رادارها ناپدید شد. ناپدید شده این هواپیما به یکی از بزرگترین اسرار صنعت حمل و نقل هوایی جهان تبدیل شده است.

با وجود اینکه جستجوی گسترده ای در اقیانوس هند و سواحل غربی استرالیا برای پیدا کردن بقایای هواپیمای استرالیایی صورت گرفته اما تاکنون بقایای قابل توجهی از این هواپیما یافت نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همچنان ۷ سرنشین هواپیمای نظامی آمریکایی که در سواحل ژاپن سقوط کرد «پیدا نشده‌اند»

سقوط یک هواپیمای نظامی آمریکایی در جنوب ژاپن دست‌کم یک کشته برجای گذاشت

۱۰ سال پس از ناپدید شدن هواپیمای مالزی بستگان قربانیان در چین خواستار جستجوی دوباره شدند