شرکت هزاران نفر در مراسم تشییع جنازه محمد علی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شرکت هزاران نفر در مراسم تشییع جنازه محمد علی

دان کینگ و جسی جکسون، دو تن از دوستان و همراهان دیرین محمد علی در بین جمعیت چندین هزار نفره در مراسم تشییع جنازه محمد علی، سلطان سابق رینگ بوکس که روز پنجشنبه در شهر لوئی ویل درایالت کنتاکی آمریکا برگزار شد، حضور داشتند. رجب طیب اردوغان نیز از جمله شخصیت های سیاسی شرکت کننده در این مراسم بود.

مراسم مذهبی و خواندن دعا توسط امام زید شکیر اجرا شد.

دان کینگ، مدیر سابق برنامه های محمد علی گفت: «او بدون توجه به عواقب کار، آنچه باید، انجام داد. به خاطر همین، این مرد را بسیار دوست دارم.»

جسی جکسون سیاستمدار و فعال مدنی، دوست دیرین محمد علی نیز گفت: «او از صحنه ورزش برای روشن کردن فضای تاریک تبعیض نژادی که خودش حس کرده بود استفاده کرد تا آینده صلح آمیزی بسازد. زیرا او حرمت انسانی را به دلار ترجیح داد، او از ثروت دست کشید و به زندان رفت.»

محمد علی زندگی پربار و پر تحرکی در زمینه ورزشی و سیاسی و اجتماعی داشت و سرانجام بدنبال عوارض بیماری پارکینسون در سن ۷۴ سالگی درگذشت.

پیکر او روز جمعه پس از برگزاری مراسم عمومی به صورت خصوصی در گورستان تاریخی کیو هیل دفن می شود. از جمله اشخاص مشهوری که در این گورستان به خاک سپرده شده اند می توان از کلنل هارلند دیوید ساندرز، مؤسس رستوران مرغ سوخاری کنتاکی نام برد.