رودخانه سن پاریس آرام گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رودخانه سن پاریس آرام گرفت

آب رودخانه سن پاریس پس از چندین روز بالا آمدن، به نظر می رسد که آرام گرفته است. ثابت شدن سطح آب رودخانه در روز شنبه این امیدواری را ایجاد کرده است که آرام آرام روند کاهشی آن آغاز شود.

البته کارشناسان گفته اند که دست کم تا یک هفته آینده سطح آب رودخانه کاهش پیدا نخواهد کرد.

بارش کم سابقه باران در پاریس باعث شده بود که سطح رودخانه سن به بالاترین حد خود در سی سال گذشته برسد و بسیاری از خیابانهای پاریس و مناطق اطراف به آبراهه تبدیل شود.

سیل زندگی بسیاری از مردم را در شهر پاریس و مناطق اطراف مختل کرده و هزاران نفر را مجبور به ترک خانه هایشان کرده است. مرگ دست کم چهار نفر بر اثر سیل تایید شده است.

همزمانی سیل با اعتصاب کارکنان صنعت حمل و نقل زندگی مردم را دشوارتر کرده است. مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه که برای بازدید از مناطق سیل زده به منطقه اسون در جنوب پاریس رفته بود می گوید: «مجازات کردن کسانی که می خواهند در شرایط بد آب و هوایی و سیل از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند، کار خوبی نیست و من از همه می خواهم که احساس مسئولیت کنند و هر چه سریعتر از اعتصاب دست بکشند.»

سازمانهای هواشناسی فرانسه پیش تر هشدار داده بودند که این سیل ممکن است شدیدترین سیل یک قرن اخیر در پاریس باشد. اما بر خلاف سیل ویرانگر سال ۱۹۱۰ میلادی، خطر طغیان رود سن فعلا وجود ندارد.