Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همه پرسی بریتانیا: رقابت داغ بین حامیان «ماندن» یا «رفتن»

همه پرسی بریتانیا: رقابت داغ بین حامیان «ماندن» یا «رفتن»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حدود سه هفته مانده به برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از کسانی که مساله مهاجرت را به خروج از اتحادیه اروپا مرتبط می کنند انتقاد…

آگهی

حدود سه هفته مانده به برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از کسانی که مساله مهاجرت را به خروج از اتحادیه اروپا مرتبط می کنند انتقاد کرد. آقای کامرون که در یک برنامه تلویزیونی پرسش و پاسخ در شبکه تلویزیونی اسکای صحبت می کرد گفت که دیوانگی است که تصور کنیم با خروج از اتحادیه اروپا می توانیم مساله مهاجرت را حل کنیم.

آقای کامرون درباره این همه پرسی گفت: «ما وضعیت ویژه خود را به عنوان حفاظت واقعی از منافع بریتانیا به دست آورده ایم. چرا که به ما فرصت حضور در مواردی را می دهد که به حضور در آنها علاقمند هستیم. از جمله حضور در بازار مشترک اروپایی. اما از مواردی که به آنها علاقمند نیستیم دور خواهیم بود. مثل واحد پول یورو و منطقه شنگن. به همین دلیل اگر قرار بود شرایط کشور دیگری به ما تحمیل می شد وضعیت فرق می کرد. به نظر من ما باید در اتحادیه اروپا بمانیم.»

یکی از وعده های انتخاباتی آقای کامرون به مردم بریتانیا در سال گذشته میلادی، برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا بود. اما او حدود سه ماه قبل پس از نشست رهبران اتحادیه اروپا گفت که به بریتانیا «موقعیت ویژه ای» که به دنبالش بود اعطا شده است و او دیگر حامی خروج از اتحادیه اروپا نیست.

نخست وزیر بریتانیا نتوانسته است همه اعضای کابینه و حزب محافظه کار را با خود همراه کند. یکی از مخالفان سرسخت ماندن در اتحادیه اروپا، بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و هم حزبی آقای کامرون است.

بوریس جانسون با شبیه سازی یک صحنه حراج به طعنه گفت: «چند درصد قوانین توسط پارلمان بریتانیا تصویب می شود و چند درصد آن در بروکسل؟ آیا کسی نظری دارد؟ چه کسی می گوید سی درصد؟ رقمی بیشتر از این پیشنهاد نمی کنید؟ عدد درست شصت درصد است.»

رهبر حزب کارگر که رقیب نخست وزیر است، در زمینه همه پرسی با او هم نظر است. جرمی کوربین ضمن اعلام مخالفت با بعضی از سیاستهای اتحادیه اروپا گفت که طرفدار سرسخت ماندن بریتانیا در این اتحادیه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همه پرسی ماندن یاخروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ۸ پرسش

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، نظر موافقان و مخالفان

شرایط آینده بریتانیا درصورت خروج از اتحادیه اروپا