Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

همه پرسی ماندن یاخروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ۸ پرسش

همه پرسی ماندن یاخروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در ۸ پرسش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمتر از یک ماه به زمان برگزاری همه پرسی در بریتانیا برای ماندن یا خروج این کشور از اتحادیه اروپا باقی مانده است.

آگهی

کمتر از یک ماه به زمان برگزاری همه پرسی در بریتانیا برای ماندن یا خروج این کشور از اتحادیه اروپا باقی مانده است. رأی دهندگان بریتانیایی بیشتر از قبل، روی جنبه های عملی ادامه عضویت کشور در اتحادیه اروپا متمرکز شده اند. یورونیوز با استفاده از الگوی گوگل ترندز هشت پرسشی را که بیشتر از همه درباره این رفراندم در موتورهای جستجو مطرح شده و اطلاعات کلیدی ای در این باره به دست می دهد، انتخاب کرده است:

همه پرسی ماندن یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چه زمانی برگزار می شود؟

همه پرسی پنجشنبه ۲۳ ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ برگزار می شود.

برکسیت به چه معناست؟

واژه “برکسیت” ترکیبی از دو واژه Britain (بریتانیا) و (خروج)exit است و مجموعه وقایع و اخباری را توصیف می کند که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا یا ماندن کشور در اتحادیه مربوط می شود.

چه کسی می تواند در رفراندم خروج یا ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا شرکت کند؟

تمام شهروندان بریتانیا که بیشتر از ۱۸ سال دارند می توانند در همه پرسی شرکت کنند مگر کسانی که از ۱۵ سال پیش از کشور خارج شده اند. ایرلندی ها و شهروندان کشورهای عضو اتحادیه مشترک المنافع نیز که در بریتانیا زندگی می کنند می توانند در همه پرسی رأی بدهند.

چگونه می توان درهمه پرسی رأی داد؟

کسانی که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند از طریق پست، کارتی دریافت می کنند که روی آن نوشته شده کجا و چه زمانی باید رأی بدهند. سپس روز برگزاری همه پرسی باید به حوزه های رأی گیری بروند. کسانی که در فهرست انتخاباتی ثبت نام نشده اند می توانند از طریق این لینک در همه پرسی رأی بدهند. همچنین می توان بطور پستی در همه پرسی شرکت کرد. به این منظور، شرکت کننده باید از این لینک استفاده کند.

اگر بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود، برای شهروندان اتحادیه اروپا مقیم در بریتانیا چه اتفاقی می افتد؟

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بلافاصله پس از رأی “نه” شرکت کنندگان در همه پرسی رخ نمی دهد. دست کم دو سال مذاکره برای برقراری مقدمات برای خروج بریتانیا لازم است. این مذاکرات شرایط اقامت اروپایی های دیگر در بریتانیا را تعیین می کند.

بیرون راندن اتباع دیگر کشورهای اروپایی مقیم بریتانیا پیامدهای بد اقتصادی بدنبال خواهد داشت. به هرحال، قوانین و مقررات برای ورود شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا به بریتانیا تغییر می کند و احتمالا این قوانین در مورد همه اروپایی ها یکسان نخواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرایط آینده بریتانیا درصورت خروج از اتحادیه اروپا

بریتانیا چه امتیازاتی از اتحادیه اروپا گرفت؟

نگاهی اقتصادی بر احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا