اولین سیگنال های جعبۀ سیاه هواپیمای مصری دریافت شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اولین سیگنال های جعبۀ سیاه هواپیمای مصری دریافت شد

منابع نزدیک به تیم جستجوی بقایای هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مصر از دریافت سیگنال هایی خبر می دهند که ممکن است متعلق به جعبه های سیاه این هواپیما باشد. به گفتۀ فرماندۀ کشتی فرانسوی مشخص شدن مکان دقیق این جعبه های سیاه و بیرون کشیدن آنها دست کم یک هفته طول می کشد.

این خبر با انتشار اخبار دیگری از سوی شبکۀ سوم تلویزیون فرانسه مبنی بر سه بار فرود اضطراری این هواپیمای مسافربری در عرض ۲۴ ساعت قبل از سقوط آن در فرودگاههای اسمارا، قاهره و تونس همراه شده است.

ژان پل تروآدک، مدیر سابق سازمان امنیت پرواز فرانسه در گفت و گویی با این شبکۀ تلویزیونی در این باره می گوید: «این یک مسالۀ مهم برای کارشناسان است. نمی توانیم در مورد آنچه که اتفاق افتاده پیش بینی کنیم اما عادی نیست که یک هواپیما به دلیل نقض فنی مجبور به بازگشت یا فرود اضطراری شده باشد اما هیچ مشکل تکنیکی پیدا نشود..»

این کارشناس هوانوردی با اشاره به سیستم پیام خودکار هواپیما در صورت مشکل فنی می گوید: «این پیام ها به طور خودکار و تنها در صورت عدم کارکرد درست سیستم فنی و قطعات ارسال می شودو در زمان معمومی این نوع پیام حاوی هیچ نوع اطلاعاتی نیست.»

به گفتۀ مقامات مصری، هواپیمای ایرباس ۳۲۰ متعلق به خطوط هوایی مصر روز نوزدهم ماه مه در حالیکه از پاریس عازم قاهره بود با ۶۶ سرنشین و خدمه در ۱۵۰ کیلومتری شمال اسکندریه در دریای مدیترانه سقوط کرده است.