ممانعت از تجمع در سالگرد اعتراضات پارک گزی

ممانعت از تجمع در سالگرد اعتراضات پارک گزی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ترکیه بعد از ظهر سه شنبه با محاصره پارک گزی از تجمع حدود ۵۰۰ تن از معترضان به دولت رجب طیب اردوغان به مناسبت سومین سالگرد اعتراضات گسترده در استانبول جلوگیری…

آگهی

پلیس ترکیه بعد از ظهر سه شنبه با محاصره پارک گزی از تجمع حدود ۵۰۰ تن از معترضان به دولت رجب طیب اردوغان به مناسبت سومین سالگرد اعتراضات گسترده در استانبول جلوگیری کرد.

پلیس ضد شورش به همراه نیروهای لباس شخصی در خیابان استقلال استانبول با این عده که به سوی پارک گزی در حرکت بودند درگیر شدند.

به تازگی رجب طیب اردوغان، از نحوه برخورد پلیس فرانسه با معترض دولت به شدت انتقاد کرده است. یکی از شهروندان استانبول با اشاره به این انتقاد می گوید: «من به عنوان یک شهروند از اینجا به رئیس جمهوری درود می فرستم. این بحث برانگیز است که یک رئیس جمهوری از پلیس فرانسه انتقاد کند و همزمان فشار را بر مردم خود افزایش دهد. رفتارش متناقض است. ما نمی فهمیم چرا او نگران است از اینکه بگذارد ما به پارک برویم.»

پلیس ترکیه در ۳۱ ماه مه سال ۲۰۱۳ میلادی با مدافعان محیط زیست که در اعتراض به طرح دولت برای تخریب قسمتی از پارک گزی تحصن کرده بودند برخورد کرد. این سرکوب، خشم ده ها هزار تن را برانگیخت و درگیری ها در استانبول تا حدود دو هفته به طول انجامید و یازده کشته برجا گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

تصویب کلیات لایحه «عوامل خارجی» در پارلمان گرجستان؛ اتحادیه اروپا هشدار داد

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد