Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس کمیتۀ عالی مذاکره کنندگان اپوزیسیون سوریه استعفا کرد

رئیس کمیتۀ عالی مذاکره کنندگان اپوزیسیون سوریه استعفا کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه محمد علوشی، رئیس کمیتۀ عالی اپوزیسیون سوریه که در مذاکرات غیر مستقیم با دولت این کشور حضور داشت روز یکشنبه از سمت خود استعفا کرد.

آگهی

خبر کوتاه

محمد علوشی، رئیس کمیتۀ عالی اپوزیسیون سوریه که در مذاکرات غیر مستقیم با دولت این کشور حضور داشت روز یکشنبه از سمت خود استعفا کرد. وی دلیل استفعای خود را ناکامی در این مذاکرات و ادامۀ بمباران ها توسط ارتش سوریه در مناطق تحت کنترل گروههای مسلح مخالف دولت عنوان کرده است.

محمد علوشی که رهبر گروه سلفی جیش الاسلام نیز است با اعلام کناره گیری خود به روی حساب توییتر خود، جامعۀ بین الملل را در حل بحران سوریه ناتوان دانسته و خواستار برخورد جدی با دولت سوریه و متحدان این کشور شده است.

روز جمعه، بیست و ششم ماه مه استفان دمیستورا، فرستادۀ ویژه سازمان ملل برای سوریه اعلام کرد دور جدید این مذاکرات تا پایان ماه ژوئن برگزار نمی شود. تاکنون سه دور از این مذاکرات برگزار شده که بدون هیچ نتیجه ای پایان یافته است.

آتش بس میان گروههای مسلح مخالف بشار اسد و نیروهای دولتی از جمله شرایط کمیتۀ عالی اپوزیسیون سوریه برای ادامۀ این مذاکرات است. مسکو و واشنگتن روز بیست و هفتم فوریه برای برقراری آتش بس در سوریه توافق کردند اما دولت سوریه و متحد این کشور یعنی روسیه با بیان اینکه جبهه النصره و احرارالشام و همچنین داعش شامل این آتش بس نیستند به بمباران مواضع این گروهها در مناطقی مانند حلب و اطراف دمشق ادامه می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا تصمیم اردوغان برای دیدار با بشار اسد سوری‌های ساکن ترکیه را به شدت نگران کرده است؟

شورش علیه اتباع سوری پس از آزار جنسی یک دختر هفت ساله در ترکیه؛ دولت معترضان را به آرامش فراخواند

واکنش سازمان ملل به انتقادها: حقوق زنان در نشست دوحه با حضور طالبان مطرح خواهد شد