پاپ فرانچسکو: مهاجران خطرناک نیستند بلکه در خطرند

پاپ فرانچسکو: مهاجران خطرناک نیستند بلکه در خطرند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان روز شنبه در واتیکان با بیش از چهارصد کودک که در میان آنها گروهی از کودکان نجات یافته در دریای مدیترانه نیز حضور داشتند، ملاقات…

آگهی

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیکهای جهان روز شنبه در واتیکان با بیش از چهارصد کودک که در میان آنها گروهی از کودکان نجات یافته در دریای مدیترانه نیز حضور داشتند، ملاقات کرد.

او در این ملاقات جلیقه نجاتی را نشان داد که یکی از امدادگران داوطلب در ایتالیا چهارشنبه گذشته به او داده بود.

به گفته پاپ این امدادگر در هنگام دادن این جلیقه گریه می کرد و می گفت: «پدر، این جلیقه نجات دختر کوچکی است. این دختر در میان امواج دریا بود و من نتوانستم او را نجات دهم و اکنون تنها جلیقه اش برایم باقی مانده.»

پاپ در این روز تاکید کرد که مهاجران خطر نیستند بلکه در خطر قرار دارند.

بنا بر اعلام مقامات ایتالیا، از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون دست کم ۱۳۰۰ مهاجر در دریای مدیترانه غرق شده اند و شمار کودکان مهاجری که والدینشان را در راه از دست داده اند و به تنهایی وارد خاک اروپا می شوند نیز بیش از سال گذشته است.

به گفته جیووانا دی بندتو، سخنگوی سازمان غیردولتی صندوق نجات کودکان در ایتالیا تا کنون دست کم ۶۱۰۰ مهاجر زیر سن قانونی و با میانگین سنی ۱۴ تا ۱۷ سال وارد اروپا شده اند. همچنین امدادگران بطور فزاینده شاهد ورود کودکان بسیار جوانتر هستند. کودکان ۹ و ۱۰ ساله که به تنهایی سفر کرده اند و والدین یا اقوامشان را از دست داده اند. هفته گذشته نیز یک دختر ۹ ماهه نیجریه ای و پسر ۵ ساله ای از سودان به ساحل رسیدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه ایتالیا: طرح رُم و لندن برای گسیل مهاجران به آلبانی و روآندا قابل مقایسه نیست

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد

احکام سنگین علیه شبکه مخوف مافیایی در ایتالیا؛ تقاضای ۵ هزار سال مجازات زندان برای ۳۰۰ متهم