Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

افزایش شمار جانباختگان حادثه واژگون شدن کشتی حامل پناهجویان

افزایش شمار جانباختگان حادثه واژگون شدن کشتی حامل پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اثر واژگون شدن کشتی حامل پناهجویان در نزدیکی سواحل لیبی در دریای مدیترانه حدود صد نفر جان خود را از دست داده اند.

آگهی

بر اثر واژگون شدن کشتی حامل پناهجویان در نزدیکی سواحل لیبی در دریای مدیترانه حدود صد نفر جان خود را از دست داده اند. پیش تر گارد ساحلی ایتالیا شمار جانباختگان را ۵ نفر اعلام کرده بود.

این کشتی به دلیل داشتن بیش از حد سرنشین تعادل خود را از دست داد و با بیش از ۶۵۰ سرنشین در آبهای مدیترانه واژگون شد. تاکنون گارد ساحلی ایتالیا ۵۶۲ نفر را نجات داده اما هنوز تعداد زیادی مفقودند.

فرمانده عملیات نجات درباره لحظه حادثه می گوید: «فریاد زدم، از بلندگوها و همه امکاناتم استفاده کردم تا به آنها بگویم به ما گوش کنند، همانطور نشسته بمانند، به ما اعتماد کنند و اینکه ما همه آنها را نجات می دهیم، اما کافی نبود. سرنشینها تکان می خوردند، توی آب می پریدند، هرچه ما بیشتر نزدیک می شدیم آنها هم بیشتر در آب می پریدند و شنا می کردند، ناچار بودیم آنها را از آب نجات بدهیم.»

با فرا رسیدن فصل بهار و گرم شدن هوا شمار پناهجویانی که تلاش می کنند از طریق دریا خود را به اروپا برسانند نیز افزایش یافته است. به گفته گارد ساحلی ایتالیا تنها در روز پنجشنبه در طول ۲۲ عملیات، ۴۱۰۰ نفر نجات داده شده اند.

بر اساس آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون نزدیک به ۳۸ هزار نفر از طریق دریا خود را به ایتالیا رسانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین حادثه واژگون شدن قایق پناهجویان در دریای مدیترانه

فرود ایرباس هواپیمایی اتریش در حالی که دماغه آن را تگرگ متلاشی کرده بود

تصاویری از تصادف دو قطار در جمهوری چک